Рейтинг банківських застосунків за оцінкою користувачів в AppStore

Напередодні ми опублікували рейтинг банківських застосунків в Google play. Оцінки користувачів хоч і суб’єктивні, але прекрасно демонструють тенденції. Тож далі публікуємо рейтинг застосунків для платформи iOS від Apple. Характерно, що часто кількість оцінок в AppStore в рази нижче від Google play і часто оцінка будується лише на кількох десятках відгуків, або ж і одиниць. Це ж має наслідком втрати актуальності матеріалу одразу після публікації. Втім, зафіксуємо поточне місце банківських застосунків для прискіпливих клієнтів. А також порівняємо з системою Android.


Ми проаналізували рейтинги застосунків в AppStore найбільших банків України. До уваги взято ТОП-40 згідно ренкінгу фінансової надійності банків FinScore, який створив сервіс фінансової аналітики “Youcontrol”. Вказані банки контролюють понад 95% активів банківської системи. При цьому, в рейтингу не враховані банки з обслуговуванням виключно корпоративного сектору, або ж які не мають застосунків на смартфони – Pinbank та Міжнародний Інвестиційний Банк.

Що характерно, абсолютний переможець і абсолютний аутсайдер не змінилися – це Monobank (працює за ліцензію Універсал банку) та Південний MyBank.

Загалом же, топ-5 виглядає наступним чином:

Універсал банк (monobank)     4.9

А-банк (ABank24)           4.8

ПУМБ Online    4.8

Креді агріколь (CA+)     4.8

Приватбанк (Privat24)  4.8

Відкидаючи незначні зміни зазначимо найголовніше: в порівнянні з Google play, до п’ятірки переможців увірвався Приватбанк, додаток для Android якого займає лише 8 місце з оцінкою 4,3.

Та принагідно закцентуємо увагу,  більше уваги варто звертати на групи оцінок: переможці, середнячки та аутсайдери. Відповідно, з оцінкою більше 4,0, з оцінкою від 3,0 до 3,9 та з оцінкою нижче 3,0. Деякі різниці в десятих частках від загальної оцінки можуть відображати швидше відмову в наданні кредитного ліміту, чи певні ситуативні проблеми, які виправлені.

В такому порівнянні, з групи переможців випали Укргазбанк (Екобанк Онлайн), який має лише 2,4 бали та Альфа-банк (Sense SuperApp) з оцінкою 2,6 бали. І вони відразу потрапили в категорію аутсайдерів. Згідно суб’єктивного враження, саме Sense SuperApp намагається стати технологічним конкурентом monobank, але щось пішло не так: в AppStore 2,6, а в Google Play 4.0. Так само не можуть похвалитися гарними оцінками інші заявлені конкуренти Mono: Izibank, Sportbank чи Власний рахунок.


Нижче повний рейтинг в системах Google play та AppStore з зазначенням назви застосунку, якщо він різниться від назви банку: