fbpx
КОШТ

Як працює Izibank. Огляд ще одного банку в смартфоні

Izibank запустила та ж банківська група, що і Monobank. Група велика – тож і різні команди з різними інтересами. Чи перевершив Izi сервісом та функціоналом Mono – розбираємося в огляді. А ще, чому він з дивними обмеженнями і підходить для для розрахунку в магазинах.  

Izibank

Що за банк

Вже традиційно, Izibank створено не окремим банком – а просто окремим сервісом традиційного банку з власним маркетингом. Ним виступає “Таскомбанк” і саме в ньому зберігаються всі рахунки клієнтів “Ізібанку”. Що цікаво, “Таскомбанк” входить в одну групу з “Універсал банком” (ТАС Сергія Тігіпко), на базі якого створено “Монобанк”. Довгий час “Таскомбанк” був заявлений в партнерах “Монобанку” і через відділення першого можна було знімати чи вносити кошти на рахунки “Монобанку”. А потім щось пішло не так. І, як розповідав співзасновник “Монобанку” Олег Гороховський, для нього створення конкурента партнерами було також новиною.

Що цікаво, нині на базі “Таскомбанку” працює ще один проект “мобільного банку” – Sportbank. Як розповідали представники групи “ТАС”, izibank — це новий бренд і нова банківська платформа, мобільний банк який буде працювати на ліцензії ТАСкомбанку. izibank — це кардинально новий продукт, який заточений під формат роботи без відділень і націлений на іншу цільову — трошки молодшу, більш діджитал активну аудиторію.Зрештою, в група “ТАС” розповідали, що “Таскомбанк” і група в цілому прагне бути платформою для різних фінансових сервісів. Але разом з тим, все вище сказане відноситься лише до бізнес-моделі і не має вас турбувати: “Таскомбанку” входить до системно важливих банків. Для них визначено підвищені вимоги задля забезпечення стійкості. Грубо кажучи, він “Too Big to Fail ” – занадто великий для банкрутства і його будуть рятувати. Принаймні спробують.

Як умови обслуговування

Випуск та обслуговування картки безкоштовно. Поповнення картки безкоштовно. Зняття власних коштів в касах “Таскомбанку” – 15 грн за операцію, а в банкоматах безкоштовно. В банкоматах інших мереж чи через каси інших банків зняття 1%. На залишок власних коштів нараховуються 3%. Переказ коштів через додаток безкоштовно.

А ще є кешбек. Нараховується в розмірі 1% від всіх трат, і 2% в розважальних закладах з 17 години п’ятниці і до ранку суботи. Ну ви ж пам’ятаєте, що “проект націлений на іншу цільову — трошки молодшу

Картку видають безіменну і поки оформити іменну не має можливості. Натомість, є можливість відкрити віртуальні валютні картки.

Окремі умови дивіться на сайті проекту: izibank.com.ua/tariffs

Який функціонал застосунку

Замовлення картки стандартне: сфотографувати документи які потім перевірять під час видачі картки. Вхід за пін-кодом, або ж за відбитком пальця. Після огляду додатку “Укрсиббанку” особливо звертаємо увагу на, здавалося б, таку просту функцію.

Загалом враження про додаток – простий і зрозумілий.

Izibank функціонал

Головний екран – фізична картка. Нижче – основні функції з переказом на картку і можливістю додати власну. Ще нижче – виписка. Посилання на аналітику, перекази і депозити. Додаткові функції як то кешбек чи обмін валют заховані в меню “Послуги”.

З особливостей, в аналітиці можна встановити ліміт витрат. Також можна встановити цілі і збирати на них гроші, оформити заначку з можливістю знімати кошти коли заманеться і тримати їх окремо від картки. А ще обирати власний колір на картки.

Єдиний вагомий недолік по зручності додатку це відкриття депозиту. В цьому пункті простий фільтр з опціями депозиту. І в строках депозитну можна обрати 1 місяць – але відразу видає повідомлення “не знайдено.” І ми перебрали купу варіантів і в жодному з них не було можливості оформити депозит на 1 місяць. Навіщо тоді давати можливість вибору 1 місяця?)

Izibank депозит

В чому проблема з використанням і висновок

Дивні обмеження. Іноді критичні. Для прикладу, обмеження на переказ між картками – 75 тисяч в день. Тобто якщо зняли відносно великий депозит на картку – в інший банк ви перерахувати їх не зможете. Більше того, замовити готівку в касу банку також не можна – зняття грошей лише по наявності. Офіційно обмеження на суму одного переказу на картку 29999. Це виясняється на практиці. Більше того, на одну картку навіть кількома платежами максимум саме 29999 грн в день. А скільки таких обмежень ще не знайдених чи специфічних для кожного клієнта? З огляду на це простий висновок – ще один сервіс, для розрахунків карткою в магазинах з гарантованим кешбеком 1% на все. Не більше. Хоча додаток дуже простий і зручний навіть в порівнянні з “Монобанком”. Але це лише з огляду на обмеженість функцій. Бо заплутатися в картках, депозиті і переказах дуже важко. “Ізібанку” не має ще і року і повноцінно функціональність можна буде оцінити після додавання інших функцій. Якщо вони будуть, звісно.

Поділитися новиною: