fbpx
Огляд Sportbank: два роки тупцювання на місці

Майже три роки тому на українському банківському ринку з’явився новий проект – Sportbank. Хоча він і позиціонувався як “перший спортивний мобільний банк в Україні”, фактично був другим. Другим мобільним банком після “Монобанку”, який з’явився за два роки до того. А спорт – то вже намагання знайти свою фішку для зацікавлення клієнтів і якось відкараскатися від потенційного звання “Монобанк, тільки в профіль”. Тож як користуватися “Спортбанком” і чи варто взагалі – розбираємося в огляді.

 

Що таке Sportbank

Sportbank – це не банк в класичному розумінні. Він не має ліцензії і жодних дозвільних документів на окрему фінансову діяльність. Sportbank – це лише сервіс, який забезпечує доступ до рахунків в “Оксі банку” і “Таскомбанку”. І саме останні володіють ліцензією на банківську діяльність і є тримачами всіх фінансових рахунків клієнтів “Спортбанку”. Як і у випадку “Монобанку”, сервіс зосереджений саме на удосконаленні якості обслуговування фізичних осіб для консервативних банків.

У 2019 році Sportbank запустився з дуже обмеженим функціоналом – поповнення картки, переказ та зняття коштів, кешбек – і величезними планами на майбутнє: відкриття кредитного ліміту, оплату комуналки, депозити, сумісність з Apple Pay і Google Pay. А ще низкою маркетплейсом зі спортивними товарами, ігровими механіками для заохочення активного способу життя, тощо.

Який функціонал

Отримання картки вже стандартне: сфотографувати документи, заповнити невелику анкету і забрати в точках видачі її самостійно, або ж дочекатися кур’єра. В принципі, жодних емоцій на цьому етапі і розчарування наступає вже після отримання: Sportbank так і залишився з дуже обмеженим функціоналом. Окрім самої безіменної картки на неї вже можна таки отримати кредитний ліміт, розрахуватися безконтактними сервісами Apple Pay і Google Pay і кешбек. Все. Депозитів так і не з’явилося, карток в інших валютах не має, вже традиційної купівлі валюти також не має. Не має навіть обіцяного маркетплейсу чи ігрових механік – основу позиціонування “Спортбанку”. За такого обмеженого функціоналу таки варто винести окремо можливість поповнити мобільний без комісії.

Умови

Отримання та обслуговування картки безкоштовне, як і її поповнення та переказ коштів між картками “Спортбанку”. А далі умови з купою дрібних позначок. Наприклад, зняття коштів в будь-яких банкоматах не тарифікується 5 разів на місяць, а далі — 2% від суми операції; перерахування на картки інших банків – не тарифікується — 10 разів на місяць, далі — 2% від суми операції + 5 грн. І це лише в додатку Sportbank і через інші сервіси діють окремі умови. Тож краще за все перевірити детально на сайті “Спортбанку”: https://sportbank.com.ua/taryfy

Стосовно ж кешбеку, то він незмінно 10% на спортивні товари і послуги. Також можна обирати окремі категорії та пропозиції від партнерів. Максимальна сума накопичення – 555 грн/місяць. А ще можна отримати бонус в 65 гривень за приєднання до сервісу друга.

Висновок

Простий та швидкий сервіс для розрахунку карткою і отримання додаткових кешбеків в певних категоріях. Іншої мотивації для користування “Спортбанком” не існує. В себе на сайті вони подають елементарні речі як досягнення (підтримка 24/7) і все ще обіцяють додатковий функціонал. А поки, як є.