fbpx
Рейтинг банківських застосунків за оцінкою користувачів в Google play

Рейтинги застосунків значною мірою суб’єктивні. Тим паче, банківських. Часто, на оцінку впливає не його якість, а відмова у видачі кредиту. Тож дивитися варто не на конкретні цифри, а приналежність до групи за оцінкою. В огляді це і зробимо.

 

Ми проаналізували рейтинги застосунків в Google play найбільших банків України. До уваги взято ТОП-40 згідно ренкінгу фінансової надійності банків від сервісу “Youcontrol”, які разом контролюють понад 95% активів банківської системи. При цьому, не враховані банки з обслуговуванням виключно корпоративного сектору, або ж які не мають застосунків на смартфони.

Зауважимо, що рейтинг в Google play обчислюються на основі отриманих із відгуків користувачів оцінок поточного рівня якості застосунку, а не як середнє значення оцінок за весь період його роботи. Тож цей матеріал може застаріти вже з моменту своєї публікації. Втім, тенденції зрозумілі навіть за незначних змін. Так, оцінка ставиться від 1 до 5 і можлива з десятими – тобто 3,4. І саме приналежність до певної групи більшою мірою відображає якість застосунку, а не десяті частки від оцінки.

Згідно аналізу, чітко фіксуються три таких групи: переможці, середнячки та аутсайдери. Відповідно, з оцінкою більше 4,0, з оцінкою від 3,0 до 3,9 та з оцінкою нижче 3,0 і нижче.

З цікавого: нині відбувається конкуренція в окремій ніші мобільного банкінгу. На словах. А по факту її не помітно. Першопроходцем тут був Monobank, рейтинг якого 4,9. Пізніше конкуренцію йому вирішили скласти низка інших – Izibank, Sportbank чи Власний рахунок, не говорячи вже про традиційні банки. Втім, за рейтингами додатків згадані вище мобільні банки не лише програють Mono, але взагалі в інших групах і значно нижче від деяких класичних банків.

Izibank має рейтинг 2,6

Sportbank має рейтинг 3,6

Власний рахунок – 3,2

Натомість, класичний Укрсиббанк з доволі специфічним власним додатком має рейтинг 4,4.


Загалом же, топ-5 виглядає наступним чином:

Універсал банк (monobank) – 4,9

А-банк (ABank24) – 4,8

Банк Глобус GlobusPlus – 4,7

ПУМБ Online – 4,6

Форвард банк – 4,6


Топ-5 аутсайдерів:

Кредобанк – 2,2

Кредит Дніпро (FreeBank) – 2,2

Банк інвестицій та заощаджень BIS24 – 2,2

“ПІРЕУС БАНК МКБ” winbank – 2,1

Південний MyBank – 2,0.


Нижче повний рейтинг: