fbpx
КОШТ

Міжнародне агенство підвищило рейтинг стійкості Sense Bank після націоналізації

Рейтингове агентство Fitch Ratings підвищило рейтинг стійкості “Сенс Банку” після його націоналізації з “cc” до “ccc-“. Такий рейтинг раніше зафіксували і для найбільшого банку країни – “Приватбанку”.

Це підвищення рейтингу стійкості відображає думку агентства про помірно нижчий ризик банкрутства Сенс Банку після націоналізації. Агентство вважає, що це стало можливим завдяки більш стійкій якості активів та покращеній прибутковості банку, а також менш жорстким операційним умовам, ніж очікувалося раніше.

Водночас, національний довгостроковий рейтинг банку було підтверджено на рівні “A(ukr)”, а його прогноз покращено зі “Стабільного” на “Позитивний”. Ця зміна прогнозу відображає впевненість агентства в тому, що націоналізація Сенс Банку може зміцнити його кредитоспроможність порівняно з іншими місцевими банками.

Щодо вкладів фізичних осіб у національній валюті в Сенс Банку, вони впали на 18% до кінця першого кварталу 2023 року з початку війни. Така ситуація відображає пошкодження репутації банку під час попередніх власників. Однак з початку року депозити зросли на 2%, і агентство очікує, що депозитна база банку буде стабільнішою за державної власності.

На позитивний результат мали вплив також чистий прибуток банку в першому кварталі цього року, а також норматив основного капіталу, який становив 14,7% на кінець семи місяців 2023 року, що перевищує нормативний мінімум у 7%.

Нагадаємо, Sense-bank націоналізували в липні 2023 року після запровадження санкцій проти його російських акціонерів. Раніше Sense-bank називався “Альфа-банк Україна” і входив до російської “Альфа-груп”.


Також за темою:

Поділитися новиною: