Заснована в Україні криптовалютна біржа Kuna розглядає можливість продажу свого українського бізнесу і зосередитися на ринку Євросоюзу. Про це розказав засновник біржі Михайло Чобанян в інтерв’ю Mind.ua.
Від самостійного розвитку українського сегмента відмовилися і вже провели перші переговори з потенційними інвесторами.
На такий крок біржа вирішила піти через високі ризики на локальному ринку. В Україні немає чинного регулювання криптовалют, а через обмеження НБУ у профільних компаній зникла можливість легально працювати з гривневими картками.
“Після проведення повторного аналізу ринку ми вирішили не запускати в Україні нашу B2B криптоеквайрингову платформу KUNA Pay. Український ринок зараз є дуже ризикованим, багато невизначеності, додатково до цього присутні обмеження від НБУ. Тож ми ухвалили рішення, що розвивати бізнес на українському ринку не будемо взагалі”, – сказав Чобанян.
Відтак, компанія розглядає чотири варіанти:
- повний вихід з українського ринку
- інтеграція з якимось банком
- продаж дочірньої компанії
- гібридне партнерство.
Ведуться переговори щодо окремих пропозицій, але поки що без суттєвих результатів, сказав Чобанян.
Нагадаємо, нині дохід від інвестицій у криптоактиви в Україні не оподатковується. Втім, існує дві альтернативні пропозиції до запровадження оподаткування криптовалют.
Нагадаємо, з 2022 року в Україні діє закон “Про віртуальні активи“, який дає базові поняття в цій сфері – тобто визначив статус криптоактивів та дозволив операції з ними. Для повноцінного запуску ринку необхідно ухвалити зміни до Податкового кодексу України, які остаточно врегулюють питання оподаткування операцій з віртуальними активами.
Так, Мінцифри пропонує фіксацією податку на доходи фізичних осіб від операцій з криптовалютою в перші 3 роки на рівні 5%, наступні 5 років зі ставкою 9% і після цього стандартні 18% на дохід. Водночас Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) пропонує оподатковувати прибуток від діяльності на крипторинку за ставкою 18% і військовим збором у розмірі 1,5%.
Пропозиції оподаткування подали у Верховну Раду ще восени 2023 року і з того часу тема затихла у внутрішніх дискусіях.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: