fbpx
КОШТ

Мінцифри пропонує 5% податок на крипту перші роки і зростання надалі

У Верховній раді зареєстровано законопроєкт про обіг віртуальних активів з фіксацією податку на доходи фізичних осіб від операцій з криптовалютою в перші 3 роки на рівні 5%, наступні 5 років зі ставкою 9% і після цього стандартні 18% на дохід.

Формально ініціатором законопроєкту виступив нардеп від партії “Слуга народу” Антон Швачко, однак публічну комунікацію щодо нього здійснює Міністерство цифрової трансформації та безпосередньо міністр Михайло Федоров.

Окрім визначення статусу віртуальних активів та інтеграції з міжнародними стандартами, законопроєкт визначає чіткі податкові ставки для фізичних осіб:

  • 5% впродовж перших трьох років;
  • 9% впродовж наступних 5 років;
  • 18% – після 8 років.

Кількома днями раніше свою версію законопроєкту про оподаткування доходу від криптовалют зареєструвала Нацкомісія з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР). В цьому проєкті закону пропонується оподатковувати прибуток від діяльності на крипторинку за ставкою 18% і військовим збором у розмірі 1,5%.

Зауважимо, у 2022 році Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про віртуальні активи“, який давав базові поняття в цій сфері – тобто визначив статус криптоактивів та дозволив операції з ними. Для повноцінного запуску ринку необхідно ухвалити зміни до Податкового кодексу України, які остаточно врегулюють питання оподаткування операцій з віртуальними активами.


Також за темою:

Поділитися новиною: