“Картка киянина” – це електронна система, призначена для обліку пільговиків та мешканців Києва. Вона дозволяє отримувати спеціальні знижки, оплачувати проїзд або комунальні послуги. Детальніше про переваги, оформлення та необхідні документи читайте далі.
Переваги “Картки киянина”:
- Безкоштовний проїзд на громадському транспорті для пільговиків.
- Для людей з не пільгових категорій може слугувати безконтактною платіжною карткою, на яку потрібно купувати необхідну кількість поїздок. Поповнити її можна в терміналах, касах метро, на сайті ГІОЦ або через EasyPay.
- Знижки на відвідування театрів, кіно, зоопарків, музеїв та інших закладів. В деякі дні, картка навіть дозволяє безкоштовне відвідування цих місць. Про заклади в яких діють знижки читайте за посиланням або запитуйте на касі закладу.
- За допомогою “Картки киянина” можна сплачувати комунальні платежі без комісії. Для цього потрібно зазначити номер “Картки киянина” при оплаті через відділення Ощадбанку, на пошті, через особистий кабінет на сайті Центру комунального сервісу чи у відділеннях ЦКС.
- Знижки на “соціальний хліб” у мережі магазинів “Київхліб”. Там можна придбати один з трьох видів хлібобулочних виробів на день за знижкою яка встановлюється в залежності від категорії пільговика. Наприклад, для пенсіонерів діє знижка 25%, а для інших власників картки – 20%.
- Знижки на покупку продуктів у супермаркетах Billa чи Фуршет. А також на покупку товарів торгових марок – Вгаvіs, Delfa і LeChef у мережі магазинів “Фокстрот”.
- Novus надає власникам карток безкоштовні бонусні картки.
- Знижки на певні переліки ліків для пільгових категорій. Наприклад в аптеці “Фармація” утримувач “Картки киянина” має право один раз на місяць придбати до 2-х упаковок безрецептурного лікарського засобу із знижкою 25-30%. Детальніше про умови читайте за посиланням. Власники картки можуть отримати знижки на ліки у всіх комунальних аптеках Києва.
Хто може отримати “Картку киянина”:
- усі, хто має київську реєстрацію;
- усі, хто офіційно працює в Києві;
- вимушені переселенці з зон де проводились активні бойові дії, за умови наявності довідки Внутрішньо переміщеної особи .
- студенти й учні навчальних закладів Києва, батьки/опікуни таких учнів;
На пільги мають право:
- ветерани війни;
- постраждалі внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС;
- діти війни;
- ветерани праці;
- пенсіонери та особи з інвалідністю;
- багатодітні батьки та діти з багатодітних сімей;
- працездатні особи, яка не працють, тому що доглядають за дитиною з інвалідністю та отримують державну соціальну допомогу чи соціальну пенсію;
- учасники бойових дій та переселенці.
Для пільгових категорій громадян “Картка киянина” безкоштовна, для всіх інших – 120 грн на рік.
Документи, необхідні для отримання картки киянина:
- паспорт громадянина України;
- ідентифікаційний код (номер облікової картки платника податків);
- якщо людина має пільги, то документ, який підтверджує статус пільговика – це може бути пенсійне посвідчення, довідка про інвалідність, студентський квиток, довідка переселенця тощо;
- довідка про працевлаштування в організації, зареєстрованій в Києві;
- кольорове фото 3х4 (за умови відсутності якісного фото, вклеєного в паспорті).
Як оформити “Картку киянина”
Для отримання “Картки киянина” потрібно попередньо записатись у чергу. Це можна зробити залишивши заявку на сайті “Ощадбанку” (для реєстрації необхідно вказати свій номер телефону й ім’я) або зателефонувавши в контакт-центр “Ощадбанку” за номером 0 800 210 800.
Картка виготовляється протягом 3 тижнів. Коли вона буде готова, на вказаний при реєстрації номер, надійде повідомлення з адресою відділення “Ощадбанку”, де її можна отримати. У відділенні необхідно буде заповнити спеціальну заяву про отримання “Картки киянина”, її видає працівник банку вже на місці.
Дізнатись адреси та графік роботи відділень можете перейшовши за посиланням.
Що робити при втраті “Картки киянина”
Зверніться до відділення де оформлювалась картка щоб її заблокувати. Якщо ви блокуєте картку через крадіжку або втрату, то її неможливо буде розблокувати. В таких випадках потрібно створювати нову.
Картка також припиняє діяти якщо на ній є механічне пошкодження (розрізи чи подряпини, які заважають зчитувати інформацію з картки); закінчився терміну дії, який вказується на звороті; отримувач картки змінив прізвище, ім’я, місце роботи тощо; при смерті утримувача картки.
Читайте також: