Після запланованого підвищення тарифів місячний проїзний на комунальний транспорт Києва (метро та наземний транспорт) може посісти 4-те місце за вартістю серед європейських столиць. 

Дорожчими залишаться лише Лондон, Амстердам і Стокгольм. Про це заявляє громадська організація “Пасажири Києва” після аналізу тарифів в привязці до гривні. За їхніми розрахунками, кияни у середньому платитимуть приблизно втричі більше за проїзд, ніж мешканці столиць Центральної та Східної Європи.

Водночас навіть за чинного тарифу місячний проїзний у Києві вже поступається за конкурентністю багатьом містам регіону. Після підвищення до 4875 грн (близько 110 євро) він і надалі залишатиметься дорожчим, ніж у Празі, Будапешті, Варшаві та Братиславі.

Проїзний транспорт Києва

Також у ГО наголошують, що цей проїзний не охоплює всі види міського транспорту – зокрема маршрутні перевезення та міську електричку.

Європейська практика — дешевші довгострокові проїзні

За даними організації, у більшості європейських столиць транспортна політика будується навколо доступних довгострокових проїзних — місячних, квартальних або річних. 

Саме вони стимулюють регулярне користування громадським транспортом і зменшують залежність від автомобілів, тоді як разові поїздки зазвичай є значно дорожчими.

У розрахунку на день користування річними проїзними Київ також виглядає менш вигідно. У Празі це близько 22 грн на день, в Афінах – 47 грн, у Відні – 66 грн, у Стокгольмі – 145 грн. Це нижчі показники, ніж потенційна вартість у Києві – 163 грн на день.

Інші міста України

Наразі найвища вартість проїзду в громадському транспорті у Львові – у раз оплати готівкою доведеться заплатити 30 грн (26 грн – банківською карткою, 23 грн – місцевою LeoCard). Також діє безкоштовна пересадка протягом 40 хвилин.

Водночас місячний проїзний у Львові коштує 1150 грн і діє на всі види транспорту – трамваї, тролейбуси та автобуси. У разі запровадження у Києві нових тарифів вартість місячного проїзного буде значно вищою – 4875 грн.

Читайте також