Разова поїздка у комунальному транспорті Києва може подорожчати до 30 грн уже з 15 липня 2026 року. Нові тарифи анонсувала Київська міська державна адміністрація.
У міській адміністрації пояснюють, що нинішню вартість проїзду не переглядали з 2018 року. Тоді як за цей час суттєво зросли витрати на електроенергію, пальне та зарплати працівникам. Крім того, зменшився пасажиропотік. Водночас КМДА неодноразово наголошували, що не будуть підвищувати вартість комунального транспорту до завершення війни.
За розрахунками КМДА, економічно обґрунтований тариф зараз становить 64,6 грн для метро та 44,14 грн для наземного транспорту. Водночас фактичну ціну для пасажирів пропонують встановити на нижчому рівні.
Раніше в Департаменті транспортної інфраструктури КМДА повідомляли, що у 2025 році собівартість перевезення пасажира в київському метро становила 43,68 грн, а в наземному транспорті КП “Київпастранс” – 23,20 грн.
Якими можуть бути нові тарифи
Згідно з проєктом, базова разова поїздка коштуватиме 30 грн. Однак для користувачів транспортної картки діятимуть знижки залежно від кількості придбаних поїздок:
- 1–9 поїздок – 30 грн
- 10–19 – 28,9 грн
- 20–29 – 27,8 грн
- 30–39 – 26,6 грн
- 40–49 – 25,5 грн
- 50 поїздок – 25 грн
Також у Києві планують залишити систему місячних проїзних. Вартість однієї поїздки за ними становитиме приблизно 23,3–23,6 грн:
- 46 поїздок – 1088 грн
- 62 поїздки – 1463 грн
- 92 поїздки – 2156 грн
- 124 поїздки – 2888 грн
Безлімітний проїзний на метро, автобуси, трамваї, тролейбуси та фунікулер коштуватиме 4875 грн на місяць.
Новий пересадковий квиток і тарифи для туристів
Окремо КМДА пропонує запровадити пересадковий квиток за 60 грн. Він дозволятиме необмежено пересідати між метро та комунальним наземним транспортом протягом 90 хвилин.
Для гостей столиці планують запровадити короткострокові безлімітні квитки:
- на 24 години – 375 грн
- на 48 годин – 563 грн
- на 72 години – 750 грн
Що буде з пільгами
Для школярів і студентів пільгові умови обіцяють зберегти. Учні під час навчального року й надалі зможуть користуватися транспортом безкоштовно, а влітку сплачуватимуть 25% вартості проїзного.
Студенти матимуть 50% знижки на місячні проїзні.
У КМДА також зазначили, що поїздки, придбані до 14 липня 2026 року, залишатимуться чинними до 14 вересня.
Запровадити нові тарифи планують після завершення регуляторних процедур, консультацій із громадськістю та профспілками. Пропозиції до проєкту можна подавати до 1 червня 2026 року.