Виконати вимогу щодо обов’язкового оновлення військово-облікових даних потрібно до 16 липня 2024 року.
Якщо не оновити їх вчасно – у разі зупинки військовозобов’язаного для перевірки документів його можуть доставити до ТЦК примусово, виписати повістку на оновлення даних або направити її поштою.
Крім того, законом передбачено накладання штрафу розміром 17000 грн, за повторне порушення – 25000 грн. Проте штрафи не застосовуватимуться автоматично до всіх. Їх можуть накласти протягом 3 місяців від моменту виявлення правопорушення, але не пізніше 1 року з моменту його вчинення.
Великі черги в ТЦК, повітряні тривоги, перерви в роботі установи, відсутність світла тощо не є причиною для уникнення штрафу.
Кому потрібно оновити дані
Актуалізувати персональні дані повинні всі військовозобов’язані громадяни, включно із заброньованими особами, тими, хто має відстрочку, та жінками-військовозобов’язаними.
Крім того, дані необхідно повторно оновити навіть тим, хто вже актуалізував інформацію до 18 травня 2024 року.
Оновити потрібно такі дані:
- адресу фактичного місця проживання;
- контактні номери телефонів;
- адреси електронної пошти (за наявності);
- інші особисті відомості.
Далі детальніше розглядаємо, як саме можна оновити військово-облікові дані.
Резерв+
Резерв+ (Android | iOS) – це офіційний застосунок Міністерства оборони. Він надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі “Оберіг”. Фактично, це той самий кабінет призовника чи електронний кабінет військовозобов’язаного.
Витяг у Резерв+ має таку ж юридичну силу, як і військово-обліковий документ (тобто військовий квиток чи приписне). Відтак представники ТЦК та Нацполіції зможуть просканувати QR-код та перевірити дані з реєстру.
Авторизація у застосунку здійснюється через BankID. Резерв+ підтримує ПриватБанк, Ощадбанк, Monobank – загалом близько 40 банків. Детальніше про те, що робити у разі проблеми з авторизацією в Резерв+.
Банк автоматично передасть актуальні дані до реєстру військовозобов’язаних. Однак лише загальні, як-от паспорт, ідентифікаційний код тощо. Самостійно потрібно вказати номер телефону, поточну адресу проживання.
Після оновлення даних у застосунку відобразиться вся доступна інформація з електронного реєстру “Оберіг”: звання, придатність до служби, військово облікову спеціальність. Детальніше про те, як перевірити, чи оновились дані в Резерв+.
Після оновлення даних у застосунку відображатимуться такі статуси військовозобов’язаних:
- На обліку — все добре і військовозобов’язаний стоїть на обліку і ТЦК не потребує додаткової інформації
- Уточнюється — військовозобов’язаний не на обліку в ТЦК. За наявності приписного чи військового квитка це помилка безпосередньо ТЦК. За відсутності та подальше не уточнення даних безпосередньо в ТЦК — буде накладений штраф за порушення правил мобілізації. Під час оновлення даних в ТЦК одразу штраф не накладуть і жодних санкцій не буде.
- У розшуку — військовозобов’язаного затримають і доставлять в ТЦК при першій же перевірці інформації поліцією чи військовослужбовцями ТЦК
- Знято з обліку — військовозобов’язаний, які перебувають на спеціальному обліку (поліція, ДСНС тощо)
- Виключено з обліку — чинні військові та непридатні.
Повідомлення “Дані в реєстрі “Оберіг” не знайдено” означає, що дані щодо користувача не оцифровані або внесені некоректно. Відтак військовозобов’язаному необхідно звернутися до ТЦК, в якому він стоїть на обліку.
У разі виявлення помилки у своїх даних у “Резерв+” після оновлення військово-облікових даних варто звернутися до служби технічної підтримки та самостійно прийти й виправити помилку в ТЦК або ЦНАПі.
ТЦК
Для зручності можна записатися до ТЦК за допомогою електронної черги. Однак важливо розуміти, що доступні дати для запису в деяких територіальних центрах комплектування є лише за тиждень. Якщо йти без запису – є ризик простояти весь день та нічого не оновити.
Під час візиту до ТЦК та СП необхідно надати такі документи:
- Талон (роздрукований чи на телефоні);
- Паспорт громадянина України;
- Податковий номер (РНОКПП) — якщо паспорт старого зразку;
- Документи, що підтверджують місце реєстрації;
- Військово-обліковий документ — приписне, тимчасовий квиток, чи військовий квиток;
- Документи про здобуття освіти;
- Фото 3×4.
За наявності додати наступні документи:
- Свідоцтва про народження дітей;
- Свідоцтво про шлюб/розлучення;
- Медична довідка захворювань;
- Довідка про опікунство/догляд за особою з інвалідністю;
- Довідка про інвалідність;
- Водійське посвідчення;
- Витяг про бронювання.
Надати необхідно оригінали документів, також бажано мати їх копії.
ЦНАП
Для оновлення даних через ЦНАП військовозобов’язаним, призовникам і резервістам потрібно записатися до ЦНАПу через застосунок “Дія” або ж просто прийти до найближчого центру (адреси).
Із собою необхідно взяти паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який прийде смс для підтвердження. Військовий квиток мати необов’язково.
У самому ЦНАПі військовозобов’язаний заповнить заявку та надасть свої актуальні дані. Адміністратор внесе всю інформацію в електронну систему. Після цього вона автоматично підтягнеться до реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.
Важливо: заявник повинен отримати витяг з печаткою і підписом працівника ЦНАПу для підтвердження оновлення даних.
Повістки
З 17 липня представники ТЦК та СП зможуть надсилати повістки поштою на адресу місця проживання або реєстрації.Повістки формуватимуться на основі даних Єдиного державного реєстру призовників та військовозобов’язаних.
Повістку про виклик до ТЦК надсилатимуть не пізніше 48 годин після її підписання керівником центру. Резервісти та військовозобов’язані, які отримали повістку поштою, мають з’явитися до ТЦК протягом 14 днів від дати її підписання.
Також ТЦК може звернутися до поліції для адміністративного затримання людини, яка упродовж 60 днів не уточнила свої дані після отримання повістки.
Нагадаємо, що нині в Україні діють такі види повісток:
- Повістка для уточнення військово-облікових даних
- Повістка для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
- Мобілізаційне розпорядження (вручають тому військовозобов’язаному, який пройшов медичну комісію і був визнаний придатним до військової служби).
Наразі повістки вручають цілодобово за адресою місця проживання, роботи, навчання, у громадських місцях, громадських спорудах, місцях масового скупчення людей, ТЦК, блок-постах, на держкордоні.
Читай про курс, кешбек, важливі правила у Telegram
Підписатися
Читайте також: