fbpx
КОШТ

Як замовляти товар на Aliexpress: повна інструкція

Aliexpress – популярна серед українців платформа для дешевого шопінгу. До війни українці замовляли приблизно 30 млн посилок протягом року. Далі розповідаємо, як замовити або повернути товар, про доставку та хитрощі при покупці на Aliexpress.

Як зареєструватися на Aliexpress                      

Замовляти товари можна через офіційний сайт Aliexpress або мобільний застосунок (Android | iOS). Зареєструватися класично можна за електронною поштою або через гугл-акаунт, фейсбук та твітер.

Після створення акаунту з’явиться змога зберігати ваші адреси та картки, додавати товари в “Список” для майбутньої покупки тощо. Також якщо ви активно замовляєте через додаток ви можете долучитися до програми лояльності Aliexpress з різними бонусами.

Як замовити на Aliexpress

Aliexpress – це майданчик, де розміщують оголошення безліч різних продавців на одній платформі. Єдиний спосіб відслідкувати якість продавця – рейтинг та відгуки від покупців. 

Відгуки на Aliexpress можна перекласти на різні мови. Втім, українська працює некоректно, тож краще використовувати англійську мову. 

Товар при пошуку можна відсортувати за ціною або відгуками. Також є додаткові фільтри: категорії, безплатна доставка, оцінка 4+ та фільтр ціни. 

Aliexpress працює на базі сторінок магазинів, де кожен розміщує свою продукцію. У пошуку покупці бачать окремі товари, але завжди є змога перейти в магазин і переглянути пропозиції саме від цього постачальника. Це зручно, якщо ви хочете придбати товар перевіреного продавця чи оригінальну продукцію китайського бренду – на Aliexpress є офіційні сторінки магазинів Xiomi, Redmi, Boya та інших компаній. Крім цього, там магазини можуть розміщати свої купони.

На Aliexpress завжди є змога задати продавцю питання про товар. Відправлення, доставка, додаткова інформація. В листуванні можна навіть спробувати попросити знижку. 

Оплата завжди проходить в доларах, незалежно від валюти, що ви обрали. Ціна в гривні лише приблизна і відповідає курсу обміну фінансової системи, з якої працює Aliexpress. Водночас при оплаті з рахунку можливе зняття іншої суми в залежності від курсу обміну платіжної системи (Visa або MasterCard) чи вашого банку. 

Доставка на Aliexpress

Aliexpress має 3 основних методи доставки до кордонів України: Cainiao Super Economy, AliExpress Saver Shipping та AliExpress Standart Shipping. Відрізняються вони швидкістю доставки та вартістю. На кордоні посилка проходить митний контроль і її передають Укрпошті, Новій пошті або Meest Express. 

Cainiao Super Economy – найдешевший, але найдовший тип доставки. Такі посилки зазвичай приймає Укрпошта. По прибутті посилки вам надійде повідомлення на номер телефону. Укрпошта доставляє на найближче відділення до адреси, вказаної в доставці.

Посилки AliExpress Standart Shipping найчастіше приймає Нова пошта. Цей тип доставки дорожчий, але швидший. По прибутті в Україну Нова пошта дає змогу вибрати відділення, куди доставлять покупку. 

Meest Express приймає посилки вкрай рідко. Замовлення доставлять у їх відділення, а вам надійде смс-повідомлення. Переглянути відділення можна на цій карті

Тип доставки до кордону можна змінювати. Але за це найчастіше доведеться доплатити. 

Українські оператори приймають посилку вже в Україні, тому попередньо дізнатися, хто доставлятиме посилку неможливо. 

Інформація для доставки має бути заповнена латинськими літерами. Транслітерувати ваше ПІБ та адресу можна за цим посиланням. Крім того, Aliexpress дозволяє ввести лише індекс і обрати необхідну адресу зі списку.

Доставка Aliexpress. Поштовий індекс

Для зручності можна одразу прив’язати платіжну картку для подальших оплат. Будьте уважні, часто замовлення з Aliexpress не потребують додаткової перевірки й після натискання кнопки “Pay now” оплата проходить одразу. 

Податок на посилки з Aliexpress

Посилки з Aliexpress підпадають під загальні правила оподаткування посилок з-за кордону. 

За покупку понад 150 євро доведеться сплатити 20% ПДВ та 10% державного мита. 

Податкові платежі  нараховуються тільки на суму, яка перевищила 150 євро. Тобто якщо посилка коштує 200 євро – мито вираховуватимуть з 50 євро. Таким чином держмито складе 50*10% = 5 євро. ПДВ вираховується з суми разом з держмитом. ПДВ складе (50+5)*20% = 11 євро. Тож за посилку вартістю 200 євро ви заплатите 16 євро податкових платежів. 

Часто служби доставки розміщують на власних сайтах калькулятор розрахунку податкових платежів, тож можна скористатися одним з таких за цим посиланням

Щоб уникнути сплати податкових платежів можна попросити продавця вказати меншу вартість.

Податкові платежі при доставці Укрпоштою фізичні особи можуть оплатити безпосередньо при отриманні товару. Нова пошта дозволяє оплатити через застосунок або при одержанні. При доставці Meest Express можна оплатити лише онлайн – в їх застосунку (Android | iOS), через вебсайт або через банк. Докладніше можна прочитати тут

Як повернути кошти за товар на Aliexpress

Випадкове замовлення можна скасувати. Зробити це потрібно після того, як пройшло підтвердження оплати, але до того як продавець відправить замовлення. 

  1. Чекаєте поки підтвердиться оплата і товар з’явиться в розділі “Очікує на відправлення”.
  2. Натискаєте на необхідний товар.
  3. Знаходите кнопку “Скасувати замовлення” внизу.
  4. Обираєте причину повернення коштів. Одразу ви зможете побачити суму в доларах, яку буде повернено.

Кошти надійдуть протягом 20 робочих днів на картку, яку ви використовували для оплати. Сума в гривнях може відрізнятися – вона розраховується за актуальним курсом банку. Тобто через коливання курсу ви можете отримати як більше, як і менше в гривнях. Щоб уникнути таких коливань оплачувати покупки можна одразу доларовою карткою.

Повернення коштів на Aliexpres: інструкція

Якщо товар зламаний, з браком або не відповідає фото є змога відкрити суперечку для повного або часткового повернення коштів. Якщо товар не доставлять протягом 90 днів вам повернуть суму. Відкрити суперечку можна після 10 днів після відправлення замовлення.

Для цього потрібно підтвердити отримання товару та натиснути “Відкрити спір”. У чаті з продавцем ви повинні описати проблеми та за потреби прикріпити фото чи відео. Також маєте запропонувати своє розв’язання проблеми –  це може бути повне або часткове відшкодування суми. Продавець погоджується або пропонує свій варіант. Якщо виникнуть непорозуміння, до суперечки може долучитися працівник з Aliexpress.

Якщо протягом 15 днів після підтвердження отримання ви не відкрили суперечку, то більше не зможете повернути кошти. Стандартної магазинної гарантії на рік чи більше тут немає. 

Корисні сервіси для Aliexpress

Для покупок на Aliexpress корисним буде розширення Alitools

Воно дозволяє:

  1. Знайти будь-який товар по фото. Біля кожного фото з’явиться знак лупи – штучний інтелект знайде схожі зображення на Aliexpress та відсортує товар від найдешевшого 
  2. Підставити доступні купони при замовленні. 
  3. Побачити рейтинг продавця 
  4. Відслідкувати динаміку зміни цін. Ви можете побачити чи справжню знижку надає продавець, чи перед розпродажем штучно підвищив ціну.
  5. Побачити історію переглядів 

Також є мобільний застосунок (Android). Щоб переглянути статистику про товар потрібно натиснути кнопку “Поділитися” при виборі товару та зі списку вибрати AliTools. Також є телеграм-бот. Потрібно надіслати посилання на товар, після чого бот надає інформацію.

Alitools: як користуватися мобільним застосунком

Ще можна встановити сервіс, що повертатиме частину коштів від покупки (кешбек) – Letyshops, Payback, Grivasi або інші.

Letyshops пропонує кешбек на Aliexpress до 5% і вивід від 250 грн. Сервіс має мобільний додаток та розширення для браузера. У Payback повернення також до 5% та присутнє розширення. Виведення від 10 грн на мобільний та від 100 на картку. Grivasi має кешбек до 6% та вивід коштів від 5 грн на мобільний рахунок та від 100 грн на банківську картку. Активувати його можна лише через сайт. Крім Aliexpress сервіси співпрацюють з іншими онлайн-магазинами.

Програма лояльності Aliexpress в мобільному застосунку 

У мобільному застосунку Aliexpress є 4 рівні покупців: срібний, золотий, платиновий та діамантовий. Купуючи товар ви підвищуєте рівень та отримуєте додаткові знижки.   

Щоб досягнути срібла потрібно здійснити всього одну покупку в застосунку. За це надають знижку 5% на всі товари та купон на день народження. За перехід на золотий рівень ви отримуєте знижку 8%, купон за перехід на новий рівень, купон на день народження та спеціальні нагороди і продукти щомісяця. Платинові та діамантові учасники отримують те ж, що та учасники на попередньому рівні, але знижка становить 10% та 15% відповідно. Крім того, стає доступне швидке повернення коштів на гаманець. Воно наразі доступне тільки в Польщі, Німеччині, Італії, Іспанії, Франції та Нідерландах.

Переглянути рівень можна натиснувши на свою іконку в меню “Обліковий запис”.

Крім цього, можна заробляти монети, щоб потім обмінювати на знижки. Одна монета відповідає одному центу. Але купити товар виключно за монети не можна. Aliexpress забирає невелику кількість автоматично.

Основний спосіб отримання монет – заходити кожен день в застосунок та збирати “врожай”. 

Заробляти їх також можна граючи в “три в ряд” – GoGo Match. Ціленаправлено грати заради знижки не рекомендуємо, але якщо полюбляєте подібне або маєте дитину, можете отримати монети таким способом. 

Гра три в ряд в застосунку Aliexpress - GoGo Match

Також є гра “Вгадай карту” – за 5 монет ви можете витягнути 2 карти. Там можуть бути монети, купони або нічого. За картами неможливо прослідкувати та ваша інтуїція не відіграє жодної ролі. З 8 спроб ми лише раз вийшли в плюс. До цього стабільно отримували “Дякую” та 1-2 монети.

Монети Aliexpres: як заробити в іграх

Також є рулетка. За 20 монет ви отримуєте один прокрут. Ніякої чесності тут теж немає – найчастіше ви будете отримувати менше, ніж витратили на спін. 


Читайте також:

Поділитися новиною: