fbpx
КОШТ

Все про застосунок “Нова пошта”: огляд функцій

За допомогою застосунку “Нова пошта” ви можете не лише відстежувати свої посилки, а й самостійно створювати товарно-транспортні накладні (ТТН), викликати кур’єра, шукати відділення на онлайн-картах, оплачувати посилки та дізнаватися про оновлення компанії. Також, за допомогою штрих-коду ви можете не витрачати час на озвучення номера ТТН вашої посилки, адже відсканувавши його, працівник відразу отримає всю потрібну інформацію. 

Як зареєструватись у застосунку “Нова пошта”

Застосунок “Нова пошта” можна завантажити через App Store або Google Play. Реєстрація проходить стандартно та займає 1 хвилину. Ви можете створити профіль за допомогою номеру телефона чи email, а також додати номер “довіреної особи”. Він потрібен для того, щоб за потреби автоматично давати їй можливість забрати вашу посилку.

Як створити електронну накладну в застосунку “Нова пошта”:

 • натисніть “створити посилку” або зайдіть у “мої відправлення” та натисніть на плюсик вгорі;
 • виберіть місце відправки та отримання (відділення/адреса/поштомат), і заповніть всю необхідну інформацію про вас та отримувача – ПІБ, номер телефону, адресу чи номер відділення/поштомату;
 • оберіть вид (посилка/документи), вагу, розмір, кількість місць (коробок), оціночну вартість, за потреби – додаткові послуги (пакування/зворотна доставка) – та опишіть товар;
 • оберіть хто оплачуватиме послуги (ви чи одержувач) та натисніть “розрахувати вартість”;
 • створіть експрес накладну;
 • традиційно віднесіть відправлення до каси або до пункту самообслуговування у відділенні. Там проскануйте штрих-код, який знаходиться на головній сторінці застосунка, щоб пошта отримала інформацію про посилку та змогла її надіслати.

Як відстежити посилку в застосунку “Нова пошта” та як знайти відділення

У застосунку можна відстежити лише приблизний статус вашої посилки (відправлено/прямує у відділення/прибула/отримано). Якщо ви хочете детальніше знати де ваша посилка використовуйте трекінг на сайті Нової пошти. Щоб знайти потрібне відділення, зайдіть у “знайти відділення” на головній сторінці застосунку. Відкривши, ви побачите карту на якій червоним зображені вантажні відділення, синім – звичайні відділення (відправляють посилки до 30 кг), а зеленим – поштомати.

Як вістежити посилку Нова пошта

Як викликати кур’єра в застосунку “Нова пошта”:

 • змахніть стрілочку вниз на головному екрані застосунка та натисніть на послугу “Викликати кур’єра”;
 • вкажіть вид відправлення, потрібний вам час прибуття кур’єра та ваші особисті дані – ПІБ, адресу та номер телефону;
 • натисніть “відправити заявку”;
 • спакуйте ваше відправлення або оберіть “Пакування”, сплатіть послугу та очікуйте на кур’єра;
 • після того як кур’єр забере ваше відправлення ви можете відстежити статус доставки у застосунку або через трекінг.

Як замовити додаткові послуги в застосунку “Нова пошта”:

 • послуги “Зворотна доставка” та “Пакування” доступні лише під час створення електронної накладної, щоб їх застосувати потрібно натиснути на кнопку поруч з ними;
 • після відправлення можна змінити отримувача та дані електронної накладної або замовити “Переадресування”, “Повернення” чи “Вибрати час доставки”. Для цього потрібно у “Моїх відправленнях” обрати номер накладної та натиснути “Керувати посилкою”. Після, ви побачите перелік доступних додаткових функцій та зможете застосувати потрібну натиснувши на неї.

Як оплатити посилку в застосунку “Нова пошта”

Зайдіть у “Мої відправлення” та оберіть потрібне відправлення. Натисніть на “оплатити відправлення” та оберіть спосіб оплати – MasterPass (фінансовий партнер Нової пошти, який відповідає за переказ та отримання коштів) або за номером картки.

Також, ви можете прив’язати вашу картку до мобільного застосунку:

 • зайдіть в особистий кабінет та натисніть на “Банківські карти”;
 • створіть гаманець MasterPass за допомогою вашого номеру телефона;
 • додайте дані вашої картки та придумайте назву (ви можете додати відразу декілька карток від різних банків, назва потрібна щоб їх розрізняти, її бачитимете тільки ви);
 • завершіть реєстрацію ввівши код підтвердження від банку.

Ще ви можете підключити послугу “Автосписання” – кошти автоматично списуватимуться з картки, коли ви заберете посилку. Для підключення послуги потрібно зайти в особистий кабінет, обрати “Банківські картки”, натиснути на “Автосписання коштів” вгорі, та додати дані вашої картки. Під час списання коштів, комісія не стягується.


Читайте також:

Нова пошта: огляд додаткових функцій і тарифів

Поділитися новиною: