fbpx
КОШТ

Як закрити ФОП у випадку смерті власника: детальні пояснення

У випадку смерті ФОП всі зобов’язання, заборгованості та можливість закрити ФОП переходять до спадкоємця. Тож далі розповідаємо що робити і куди звертатись спадкоємцям, щоб закрити ФОП у випадку смерті власника.

Де та як закрити ФОП у випадку смерті власника 

В такому випадку закрити ФОП можна тільки спадкоємцям, і тільки офлайн. Закрити ФОП онлайн через Дію – не вийде. Для цього потрібно звернутись до ЦНАП. Всі відомості про ФОП можна переглянути онлайн за посиланням. З собою потрібно мати наступні документи:

  • Оригінал паспорта заявника;
  • свідоцтво про смерть власника ФОП;
  • заява з проханням про припинення діяльності ФОП, зразок можна отримати вже на місці.

Подавати звітність в податкову замість власника ФОП не обов’язково. Втім, після переходу ФОП в спадок, спадкоємці зобов’язані сплатити заборгованість з податків за такий ФОП. Оплату потрібно буде провести вже після прийняття спадщини у межах та пропорційно отриманої спадщини. При цьому Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) сплачувати не потрібно. 

В той же час спадкоємець має право на отримання переплати податків ФОП. Для цього потрібно подати відповідну заяву в податкову, де був зареєстрований ФОП та куди була проведена оплата.

Також, спадкоємцеві необхідно буде віддати заробітну плату та всі заборгованості працівникам та постачальникам.

Після передання ФОП у спадщину банківським рахунком померлого повністю може розпоряджатися спадкоємець. Він же і вирішує як розпоряджатися грошима з рахунку та може подати заяву в банк про його закриття.


Читайте також:

Поділитися новиною: