Банки блокують рахунки померлих клієнтів після отримання відповідної інформації з реєстрів смертей. За таких обставин зняти гроші з рахунків можуть лише спадкоємці померлого: в порядку черговості або за заповітом.
Зауважимо, що воєнний стану в Україні вніс деякі зміни до порядку спадкування. Зокрема збільшився строк для прийняття спадщини з 6 до 10 місяців. Спадкову справу нині можна завести у будь-якого нотаріуса України, незалежно від місця відкриття спадщини, а нотаріуси можуть заводити спадкові справи без доступу до Спадкового реєстру.
Відтак першим кроком до оформлення спадщини в Україні є звернення до нотаріуса. Він визначить першочергових спадкоємців. Гроші мають бути розділені порівну між батьками, чоловіком чи дружиною та дітьми (залежно від того, хто звернувся).
Через 10 місяців нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину. Лише після цього можна звернутися в банк для зняття блокування з коштів і їх переведення на свої рахунки.
Однак, якщо особа померла після введення воєнного стану, тобто після 05:30 ранку 24 лютого 2022 року, то шестимісячний строк на прийняття спадщини для всіх спадкоємців таких осіб фактично розпочнеться в день завершення воєнного стану.
З отриманим свідоцтвом необхідно прийти до банку та написати заяву про виплату спадщини. Після перевірки документів банк виплачує гроші.
Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Читайте також: