fbpx
КОШТ

Як відправити посилку за кордон Укрпоштою: інструкція

Поштовий оператор Укрпошта здійснює міжнародні доставлення у понад 200 країн світу, зокрема у Німеччину, Естонію, Італію, Канаду, Литву та інші (повний перелік).

Водночас Укрпошта має обмеження на міжнародні перевезення деяких товарів (наприклад, телефонів, ноутбуків, іграшок, ліків та харчових продуктів). Відтак перед відправленням необхідно перевірити перелік речей, що не можна відправляти за кордон “Укрпоштою”.

Тарифи на пересилання вантажів Укрпоштою можна переглянути за посиланням. Також розрахувати вартість доставки можна за допомогою калькулятора. Крім того, на деякі посилки можуть нараховуватися митні платежі.

Для оформлення міжнародного відправлення необхідно:

  1. Оформити відправлення можна безпосередньо у відділенні пошти (адреси) або онлайн в особистому кабінеті або у мобільному застосунку “Укрпошта” (Android | iOS). При онлайн оформленні клієнти додатково отримують знижку у розмірі 3%. Для створення накладної у застосунку варто:
  • Перейти у розділ “Оформити відправлення” — “За кордон”;
  • Заповнити інформацію: країну доставлення, тип відправлення, розмір та вагу посилки. Укрпошта має 5 видів відправлень: Пакет (посилки до 2 кг), Prime (доставлення замовлення у поштову скриньку клієнта без підпису), Посилка (відправлення до 30 кг), EMS (авіадоставка), Лист (листи та документи);
  • Вказати інформацію про відправника: ПІБ, номер телефону, адресу. Дані потрібно вказувати латиницею;
  • Зазначити інформацію про отримувача: ПІБ, номер телефону, адресу (індекс, населений пункт, вулицю та будинок чи квартиру). Усі дані так само вказуються латиницею;
  • Додати інформацію про вміст посилки. Зокрема, клієнт зобов’язаний вказати код країни походження товару та його вартість;
  • Зазначити, чи відправлення є подарунком, продажем, документом тощо;
  • Вибрати спосіб пересилання — пріоритетний чи непріоритетний. На цьому етапі відображатиметься вартість послуги.
  1. Звернутись до будь-якого відділення Укрпошти (адреси) або викликати кур’єра;
  2. Віддати відправлення поштовому оператору, назвавши номер накладної або роздрукувавши її. Також потрібно оплатити доставлення. Важливо: посилка приймається лише у відкритому вигляді, оскільки працівник Укрпошти повинен перевірити відсутність заборонених предметів.

Також Укрпошта приймає посилки лише з докладним описом вмісту. До прикладу, для відправлення не підійде опис “Товари для дому”, “Ліки”, “Іграшки” тощо, оскільки можуть містити заборонені предмети.

Міжнародні відправлення може оплатити лише відправник. Водночас митні платежі оплачує отримувач.

Відстежувати відправлення можна на сайті, в особистому кабінеті, у мобільному застосунку, чат-боті в месенджері або контакт-центрі за номером 0 800 300 545. Проте не у всіх країнах доступна послуга відстеження посилки (перелік країн, у який доступне слідкування).

Корисний текст? Докиньте редакції 33 гривні на вино


Читайте також:

Поділитися новиною: