fbpx
КОШТ

Як уникнути стягнення грошей за комунальні послуги з ВПО

Єдиного алгоритму дій як уникнути стягнення грошей за комунальні послуги з ВПО – немає. Тож далі пояснюємо, які закони регулюють сплату комуналки та як діяти, якщо внутрішньо-переміщена особа змінила місце проживання або планує це зробити.

Як уникнути стягнення грошей за комунальні послуги у вцілілому будинку

При запланованому виїзді з місця проживання, заздалегідь напишіть заяву про скасування комунальних послуг. Заява може бути у довільній формі і повинна бути адресована службі, яка надає комунальні послуги. Перед тим як подати заяву, сплатіть всі заборгованості. Додайте до заяви офіційний документ, який підтверджує не проживання у будинку: довідку з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання тощо. Газ і світло вимкнуть через 7 днів після погодження заяви, а воду – одразу.

Зверніть увагу, що повідомити про зміну місця проживання ВПО потрібно протягом 10 днів з дня прибуття до нового місця проживання. Змінити місце проживання ВПО онлайн можна через Дію або ж офлайн звернувшись до органів соцзахисту. Якщо у вас немає довідки ВПО, як отримати довідку ВПО через Дію читайте за посиланням.

Як уникнути стягнення грошей за комунальні послуги в зруйнованому будинку

Якщо будинок зруйнований і не придатний для проживання, а платіжки продовжують надходити, то потрібно підтвердити факт руйнування житла у ЦНАП та написати заяву в довільній формі до надавача житлово-комунальних послуг. До заяви потрібно прикріпити отриманий в ЦНАП документ про руйнування житла та останні зафіксовані показники лічильника. 

“Навіть, якщо клієнт вимушений був тимчасово залишити своє житло, та, відповідно, не використовує електроенергію – обов’язково потрібно дублювати попередній показник”, – пояснюють в ДТЕК. 

Також, якщо людина не отримує комунальні послуги, а припиняти їх відмовляються, то можна щомісяця надсилати останні актуальні показники лічильників. Таким чином надавачі комунальних послуг зможуть зафіксувати невикористання ресурсів та надсилатимуть платіжки з нульовою сумою.

Чи потрібно сплачувати борги за комуналку під час війни

Уряд схвалив постанову про те, що до припинення військового стану не стягуватиметься “пеня” чи заборгованість за житлово-комунальні послуги, утворена після 24 лютого 2022 року. Ця постанова стосується лише осіб, які вимушено покинули свої домівки на окупованих територіях чи на місці ведення активних бойових дій. Всі інші муситимуть повністю виплатити всі борги за отримані комунальні послуги. Як отримати юридичну допомогу під час війни розповідаємо за посиланням.


Читайте також:

Поділитися новиною: