fbpx
КОШТ

єВідновлення на нове житло: як отримати допомогу

З початку серпня 2023 року в Дії можна зареєструватись на купівлю нового житла, яке було повністю зруйноване від російських обстрілів. Раніше, в Дії можна було отримати гроші лише на ремонт житла, пошкодженого після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тож далі розповідаємо що потрібно для отримання допомоги єВідновлення на нове житло, як її отримати та хто може це зробити.

Умови та правила отримання допомоги єВідновлення на нове житло

На першому етапі програми єВідновлення на нове житло можна отримати лише сертифікат. Використати сертифікат можна на придбання майна на первинному чи вторинному ринку (квартири, приватні будинки, кімнати або інші житлові приміщення), а також інвестувати гроші в обʼєкт на етапі будівництва. Сертифікат на нове житло діятиме протягом 5 років з моменту отримання. Його неможливо продати чи обміняти.

Сума сертифікату розраховується Комісією за спеціальною формулою. На розмір компенсації впливає:

 1. для зруйнованих квартир – кількість метрів квадратних жилої площі; ціна за 1 кв. метр залежно від розташування квартири; кількість кімнат; рік побудови житла.
 2. для зруйнованого будинку, будинку садибного типу, садового чи дачного будинку – кількість метрів квадратних жилої площі та площі території; ціна за 1 кв. метр залежно від розташування будинку; кількість поверхів та кімнат.

Розмір компенсації в обох випадках встановлюється не меншим, ніж вартість побудови такого ж житла в тому ж регіоні, де жив власник. Втім, компенсація за програмою єВідновлення не надаватиметься для будинків площею понад 200 кв. м., або ж квартир площею понад 150 кв. м. Для надання відшкодувань для них використовуватимуться інші програми фінансування.

На другому етапі програми єВідновлення на нове житло можна буде отримати грошову виплату. Яку так само можна буде використати на побудову квартири чи приватного будинку. Оновлення про етапи програми можете переглянути за посиланням.

Хто може отримати допомогу за програмою єВідновлення на нове житло

Отримати допомогу можуть власники житла, яке не підлягає ремонту та було повністю зруйноване після 24 лютого 2022. Якщо зруйнований будинок знаходиться на окупованій території/в зоні активних бойових дій, то допомогу “єВідновлення” отримати не вийде. 

Також, на даному етапі, допомогу не вийде отримати на зруйноване житло, яке має більше одного власника. Втім програма розвивається і згодом можна буде отримати сертифікат для домівки з кількома власниками, та для домівки на деокупованих територіях.

Першочергове право на огляд та оцінку зруйнованого житла мають такі пільгові категорії:

 • учасники бойових дій;
 • люди з інвалідністю внаслідок війни;
 • ветерани війни;
 • члени сімей загиблих військових;
 • багатодітні родини;
 • люди з інвалідністю 1 та 2 групи.

Як подати заявку на “єВідновлення” на нове житло онлайн

Для отримання допомоги єВідновлення на нове житло, в першу чергу, потрібно повідомити про його руйнування. Для отримання заяви про руйнування житла:

 • В застосунку Дія (Android чи iOS) перейдіть в меню “Послуги”;
 • Оберіть розділ “Пошкоджене майно”;
 • Якщо дані про зруйноване житло є в реєстрі, то вони підтягуються автоматично. Якщо ж ні – їх потрібно внести самостійно. В такому випадку вкажіть тип майна, його площу, адресу, стан майна та кількість власників;
 • Після додайте світлини та тип руйнування;
 • Вкажіть свій номер телефону та електронну пошту і надішліть заяву. після розгляду вона надійде на електронну пошту й підтягнеться в Дію.

Якщо вже подавали таку заяву раніше, повторно повідомляти про пошкоджене майно не потрібно, просто подайте заяву про виплату. Для отримання сертифікату на нове житло:

 1. В застосунку Дія (Android чи iOS) перейдіть в меню “Послуги”;
 2. Оберіть розділ “єВідновлення” та натисніть “Подати заяву про виплату”;
 3. Виберіть пільгову категорію та вкажіть серію, номер, дату видачі та орган, що видав пільгове посвідчення. Якщо ви не з пільгової категорії, то оберіть “Немає пільгової категорії” та натисніть “Далі”;
 4. Вкажіть свої контактні дані – номер телефону та електронну пошту;
 5. Перевірте внесенні дані та надішліть заяву;
 6. Після розгляду заяви комісією та створення сертифікату, на вказаний email надійде повідомлення про створення сертифікату на нове житло.

Щоб використати сертифікат на нове житло:

 1. Подайте заявку в Дії для бронювання грошей за сертифікатом;
 2. Дочекатися підтвердження в Дії, що гроші заброньовані;
 3. Укладіть угоду купівлі в нотаріуса, зазначивши сертифікат як спосіб оплати;
 4. Заброньовані гроші надійдуть на рахунок продавця майна, а ви отримаєте нову домівку.

Читайте також:

Поділитися новиною: