Як українцям відкрити з телефону рахунок в Латвії та Естонії

Українські біженці можуть завести банківський рахунок в додатку Citadele, який можна використати його в Латвії та Естонії. Пізніше ця послуга буде доступна і в Литві.

Citadele — це латвійський банк, який належить до однойменної фінансової групи та працює одразу в Литві, Латвії та Естонії. Особливості банку:

 • доставка картки за вашою адресою
 • оплата покупок тільки за номером телефона через додаток Klix.
 • можна оплачувати платежі через спеціальне кільце або браслет
 • накопичувальна послуга X Rewards: за будь-які платежі нараховуються бали, які можна витратити на знижки, купони чи спеціальні призи, як-от те ж платіжне кільце.

Аби зареєструватися, вам треба:

 1. Вибрати, в якій із трьох країн (Латвії, Литві чи Естонії) ви знаходитесь;
 2. Ввести місцевий номер вашого телефону;
 3. Зробити селфі;
 4. Зробити фото паспорту або закордонного паспорту;
 5. Ввести особисті дані, зокрема адресу проживання та ідентифікаційний код, отриманий в Латвії або Естонії;
 6. Після перевірки інформації банк попросить прикріпити копію посвідки на проживання в Латвії.

Після завершення реєстрації, документи та картка Citadele X, яку ви вибрали, прийдуть поштою.

 

Які умови по картках?

Всього є три картки Citadele X на вибір:

 • X Smart

За плату 1,99 євро/місяць, проте для клієнтів віком від 7 до 21 року — безкоштовно. З банкоматів по всьому світу можна зняти без комісії до 750 євро/місяць. Кредитний ліміт — до 1500 євро. Інших особливостей, окрім накопичувальної послуги X Rewards, немає.

 • X Supreme

Безкоштовна перші 3 місяці, потім — за 2,99 євро/місяць. Знімати за кордоном без комісії можна до 1000 євро/місяць. Кредитний ліміт — до 5000 євро. Є страхування на медичні витрати, нещасні випадки та на пошкодження/викрадення покупки. X Rewards є.

 • X Prime

Безкоштовна перші 6 місяців, після треба платити 5,99 євро/місяць. Можна знімати з банкомату до 1500 євро/місяць по всьому світу без комісії. Має найбільший кредитний ліміт серед карток серії — 15 тис. євро. X Rewards є, як і можливості страхування як здоров’я та покупок, так і багажу, поїздки тощо.

Також можна отримати знижку на плату за користування карткою: якщо ви дасте другу код акції, а він введе його при отриманні нової картки Х, то отримаєте 6 місяців безоплатного користування карткою. Можна привести до 4 друзів максимум та користуватися карткою 2 роки без щомісячної плати.


Читайте також:

Платіжний сервіс Revolut тепер доступний для українців в ЄС