fbpx
КОШТ

Громадський транспорт Таллінна: де шукати розклад та як придбати квитки

До громадського транспорту Таллінна входять автобуси, тролейбуси та трамваї. Міським транспортом керує компанія Tallinna Linnatranspordi AS. Які типи квитків та проїзних діють у Таллінні, де зручно купити онлайн квитки та відстежувати графік руху транспорту – далі в тексті.

Автобуси у Таллінні курсують приблизно з 5 до 24 години. У центрі міста більшість основних автобусних маршрутів відправляються від зупинок Viru (поруч з однойменним торговим центром) та Vabaduse väljak (Площа Свободи). 

Також у місті курсують нічні автобуси. В розкладі вони позначені номерами від 91-го до 96-го. Нічні автобуси курсують з 0:30 до 3:30 та відправляються від залізничного вокзалу (зупинка Balti jaam).

Тролейбуси у Таллінні обслуговують 5 маршрутів. Графік їх роботи – з 5 до 23 години. Маршрути №4 і 5 курсують через центр до залізничного вокзалу. Маршрутами №1 і 2 можна доїхати з центру до району Mustamäe.

Трамвайна система Таллінна складається з 5 маршрутів, які курсують з 5 ранку і до півночі. Трамваями зручно пересуватися центром міста, між залізничним та автовокзалом, а також доїхати до районів Kopli та Tondi.

На багатьох зупинках громадського транспорту Таллінна розміщені детальні карти маршрутів.

Також у Таллінні можна скористатися службами міжнародного таксі Bolt (Android, iOS) та місцевого сервісу Bongo Takso (Android, iOS).

Розклад автобусів у Таллінні
Міські автобуси Таллінна

Види та ціни квитків у громадському транспорті Таллінна

У автобусах, тролейбусах та трамваях діє однакова система квитків. Для проїзду можна використовувати як проїзну картку Uhiskaart, так і одноразові квитки. 

Для одноразової поїздки можна придбати QR-квиток за 2 євро. Він доступний онлайн через застосунок Pilet.ee (Android, iOS), або у квиткових автоматах на зупинках транспорту. QR-квитки дійсні одну годину та дозволяють пересадку на інший транспорт Таллінна.

Також разовий проїзд можна оплатити банківською карткою через валідатор. Ціна так само 2 євро, однак без можливості подальших пересадок.

Як придбати квиток на транспрт Таллінна
Разовий QR-квиток на транспорт Таллінна

Для купівлі добових квитків потрібно мати транспорту картку Uhiskaart. Картка продається лише у пунктах продажу. Її ціна – 2 євро. Далі картку потрібно поповнювати квитками. Це можна зробити одразу у торговій точці або за допомогою застосунку Pilet.ee (Android, iOS).

На картку можна завантажувати наступні види квитків:

  • Квиток на годину: 2 євро 
  • Добовий квиток: 5,5 євро 
  • Триденний квиток: 9 євро 
  • П’ятиденний квиток: 11 євро 
  • 30-денний квиток: 30 євро 
Як придбати проїзний у Таллінні
Проїзна картка у Таллінні

Громадський транспорт Таллінна: як шукати розклад

Актуальний розклад всього транспорту Вільнюса доступний на сайті міського транспорту. Планування маршруту з урахуванням актуальних затримок транспорту доступно у застосунку Moovit (Android, iOS). Так само у застосунку відображається детальний розклад транспорту для кожної лінії.

Застосунок Google Maps пропонує відстежувати транспорт та прокладати маршрут поїздок, а також показує всі варіанти подорожі між зупинками, маршрут на карті та час прибуття транспорту до заданої зупинки.

Розклад міського транспорту Таллінна
Пошук маршрутів у застосунку Google Maps

Квитки, знижки та поради. Telegram-канал про подорожі
Підписатися

Як дістатися аеропорту та вокзалів Таллінна

Міжнародний аеропорт Таллінна знаходиться за 4 кілометри від центру міста. До аеропорту можна доїхати автобусом або на таксі. 

З центру Таллінна до аеропорту курсує два міських автобуси – №2 та №15. Для проїзду можна придбати разовий QR-квиток за 2 євро або добовий квиток за 5,5 євро.

Орієнтовна вартість доїзду з центру міста в аеропорт на таксі – 15-20 євро.

Читайте за посиланням детально та покроково як дістатися аеропорту Таллінна.

До головного залізничного вокзалу Таллінна (зупинка Balti jaam) можна доїхати автобусами №2, 3, 8, 21, 41, 66; тролейбусами №4 і 5, трамваями №1, 2 і 5.

До головного автовокзалу Таллінна (Bussijaam) курсують автобуси №2, 15, 23, 39, 47, 54; трамваї №2 та 4.

Корисний текст? Подякуйте редакції 33 гривнями на каву 


Читайте також:

Поділитися новиною: