fbpx
КОШТ

Як розібратися в німецькій залізниці: детальна інструкція

Пасажирськими перевезеннями у Німеччині займається оператор Deutsche Bahn, який включає в себе такі підприємства як DB Bahn Fernverkehr та DB Bahn Regio. Перші охоплюють пасажирські перевезення далекого сполучення, другі – приміські та регіональні сполучення.  Які типи потягів має німецька залізниця, та де купувати квитки на них – далі в тексті 

Як придбати квитки та де шукати розклад на потяги Deutsche Bahn

Переглянути розклад та придбати квитки як на потяги далекого сполучення, так і на регіональні можна онлайн на сайті або через застосунок Deutsche Bahn (Android, iOS). Також квитки доступні у касах вокзалів. Квитки на потяги далекого сполучення придбані онлайн дешевші в середньому на 5 євро. 

У потягах далекого сполучення доступні квитки 1-го та 2-го класу. Ціна квитка залежатиме від категорії потяга. Квитки на потяги  Intercity-Express та Eurocity дорожче ніж на звичайні потяги Intercity. 

Потяги категорії Intercity-Express доступні на більшості напрямків Німеччини. Однак, на одному напрямку може курсувати кілька типів потягів.

Для поїздок у більшості міжнародних потягах Euro City також доступні вагони 1-го та 2-го класів.  Деякі потяги мають також і спальні місця.

Німецька залізниця. Пошук квитків на сайті Deutsche Bahn
Пошук квитків на сайті Deutsche Bahn

У регіональних потягах також доступні квитки 1-го та 2-го класів. Також, у регіональних потягах можна подорожувати за допомогою спеціального квитка для подорожей Німеччиною за 49 євро на місяць. Детальніше про оформлення проїзного за 49 євро читайте у матеріалі за лінком. 

Нижче детально розберемо всі типи регіональних потягів та потягів далекого сполучення.

Квитки, знижки та поради. Telegram-канал про подорожі
Підписатися

Типи потягів далекого сполучення Deutsche Bahn

Потяги далекого сполучення Deutsche Bahn виконують рейси Німеччиною, та працюють на деяких закордонних маршрутах. Потяги далекого сполучення позначаються білим основним кольором із червоною смугою. До потягів далекого сполучення належать: Intercity Express (ICE) , ICE Sprinter, Intercity (IC), Eurocity (EC).

Intercity-Express (ICE) — це найшвидший тип поїзда Deutsche Bahn. Забезпечують зв’язок між основними містами та регіонами в Німеччині, а також пропонують рейси до інших країн Європи. Однак, основні міжнародні рейси виконуються потягами категорії Eurocity.

Потяги ICE мають вагони першого та другого класу. Вагони обладнані зручними сидіння, розетками, вагоном-рестораном та приміщення для багажу. Деякі потяги також мають спеціальні зони для перевезення велосипедів. 
Окремий підвид потягів цієї категорії – ICE Sprinter – це потяги ICE, які з’єднують великі міста, а на шляху слідування мають лише кілька зупинок.

Німецька залізниця. Потяг категорії ICE
Потяг категорії ICE

Intercity (IC) – потяги категорії Intercity дещо повільніші за Intercity-Express з’єднують не лише міста Німеччини, але й подорожують у курортні регіони. Потяги (IC) мають вагони першого та другого класу. Вагони IC-потягів зазвичай мають комфортні сидіння, розетки для підключення електронних пристроїв, вагон-ресторан або кафе, а також місця для розміщення для багажу.

Німецька залізниця. Потяг категорії Intercity
Потяг категорії Intercity

Eurocity (EC) – потяги цієї категорії схожі на IC та мають майже ті ж саме зручності у вагонах, але використовуються для маршрутів за кордон. У цих потягах можуть використовуватися як вагони Deutsche Bahn, так і інших іноземних залізничних компаній. Окремі міжнародні потяги мають також спальні вагони. Вони позначаються під час купівлі онлайн як Sitzwagen (кушет-вагон) та Schlafwagen (спальний вагон). Найбільше таких вагонів доступно у потягах до Австрії.

Німецька залізниця. Потяг категорії EuroCity
Потяг категорії EuroCity

Види регіональних потягів Deutsche Bahn

До регіональних потягів у Німеччині належать: Interregio Express (IRE), Regional Express (RE), Regionalbahn (RB).

Найшвидшими з регіональних є потяги категорії Interregio Express (IRE). Цей тип поїзда доступний лише в кількох федеральних землях. Особливо швидкі сполучення з кількома зупинками в дорозі також позначаються як “IRE Sprinters”.

Regional-Express (RE) виник на основі класичного експресу,  зазвичай потяг цього типу має менше зупинок у дорозі та вищу швидкість, ніж регіональний поїзд. 

Деякі поїзди IC курсують на певних ділянках як RE. Як регіональний потяг, вони дійсні лише на RE ділянці маршруту, і тільки на цій ділянці їх можна використовувати з квитками на місцевий транспорт. Це, наприклад, лінія IC56, яка також працює як RE на ділянці Бремен–Ольденбург (–Норддайх Моле). 

Дізнатися, на якій ділянці потяг IC доступний як регіональний можна під час купівлі квитка. Система автоматично згенерує вартість квитка відповідно до регіонального тарифу.

Регіональний поїзд (RB) – потяг, що зупиняється на всіх станціях, швидкість руху нижча ніж у Regional-Express.

Німецька залізниця. Регіональний потяг в Німеччині
Регіональний потяг в Німеччині

Потяги міської залізниці S-Bahn

Потяги S-Bahn курсують переважно в агломераціях і великих містах і є частиною місцевого громадського транспорту. Зони громадського транспорту часто покривають деякі сусідні міста та муніципалітети. Тож, міська залізниця також може бути варіантом для поїздок між містами. Наприклад, міські потяги доступні між Франкфуртом-на-Майні та Майнцом.

Ціна на потяги міської залізниці залежатиме від тарифних зон міста. Під час купівлі квитка сайт чи застосунок автоматично згенерує вартість квитка відповідно до тарифної зони. Квитки на потяги міської залізниці можна придбати у застосунках місцевого транспорту або через сервіси Deutsche Bahn – сайт та застосунок (Android, iOS).

Розклад та схеми руху потягів міської залізниці потрібно шукати у застосунках місцевого транспорту. Перелік посилань на застосунки для найбільших німецьких міст:

У цих застосунках також можна переглянути розклад місцевого транспорту. Наприклад, інформацію про те, як дістатися до залізничного вокзалу. Залізничні вокзали у розкладі позначаються як Hauptbahnhof або скорочено Hbf. Наприклад, Berlin Hbf, Hamburg Hbf і так далі. 

Німецька залізниця. Розклад потягів міської залізниці через застосунок
Розклад потягів міської залізниці через застосунок

Як повернути квиток на потяг у Німеччині?

Пасажири можуть безкоштовно скасувати квитки, заброньовані на сайті чи у застосунку Deutsche Bahn до першого дня дії протягом 12 годин після бронювання. У такому випадку, пасажир отримає повну суму оплати.

Яким чином можна повернути квиток:

  • в обліковому записі клієнта на сайті Deutsche Bahn: потрібно перейти до розділу до «Мої бронювання», відкрити детальний перегляд відповідного бронювання та відмінити його.
  • в обліковому записі клієнта у застосунку Deutsche Bahn: потрібно перейти у розділ «Мої квитки», відкрити вікно редагування відповідного бронювання та підтвердити скасування
  • без облікового запису клієнта: з пошуком замовлення: потрібно відкрити пошук замовлення та ввести номер замовлення, який пасажир отримав під час бронювання. 

Також, читайте за посиланням про правила перевезення багажу у потягах Німеччини.


Читайте також:

Поділитися новиною: