fbpx
КОШТ

Верховна Рада провалила перший крок при розгляді підвищення податків

Верховна Рада провалила голосування за законопроєкт про підвищення податків. Серед іншого, він передбачає збільшення військового збору для всіх фізосіб до 5% і запровадження військового збору для ФОП.

За законопроєкт №11416-д у першому читанні проголосували 224 голоси з 226 необхідних. Тепер його чекає повторне перше читання. 

Нагадаємо, раніше “Кошт” оцінював, що від моменту затвердження законопроєкту Кабінетом міністрів і до набуття ним чинності після успішного голосування у Верховній раді, пройде пів року.

Так, цей законопроєкт зареєстрували у Верховні Раді ще 18 липня і лише сьогодні, 3 вересня спробували його підтримати в першому читанні.

Якщо в першому читанні його підтримають, до другого читання в законопроєкт депутати мають право внести власні правки, які також мають розглянутися у профільному комітеті Верховної ради. Вже потім із рекомендаціями комітету законопроєкт винесуть на голосування в другому читанні та в цілому.

Якщо в другому читанні та в цілому законопроєкт підтримають, то його має підписати президент і лише потім він набуде чинності.

При цьому, від моменту реєстрації до першого читання законопроєкт зазнав значних змін. Серед іншого, з нього прибрали додаткові податки при купівлі авто чи операціях з нерухомістю. Також відкинули ідею запровадження мита і ПДВ на всі посилки з-за кордону.

Які податки передбачені останньою версією законопроєкту для загалу і окрім великого бізнесу:

  1. Підвищення військового збору на доходи фізичних осіб з 1,5% до 5%. Окрім заробітної плати, цей збір стягується також з інших доходів разом з податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) – доходів за депозитамибанківських кешбеків, тощо
  2. Запровадження військового збору для ФОП. Для платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної зарплати (800 грн на місяць). Для платників єдиного податку ІІІ групи військовий збір 1%

Додатковий військовий збір діятиме до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: