ФОП може легально отримувати гроші на свій валютний банківський рахунок з-за кордону. Це може бути платіж за системою SEPA (для євро в межах Європи і в Україну), або ж за SWIFT (для доларів і євро з усього світу). Втім, для звітування перед податковою є певні особливості.
Обмежень за кількістю валютних рахунків немає і їх можна відкривати у кількох банках.
Вимоги обов’язкового продажу отриманої на банківський рахунок валюти також не має і її можна тримати для обміну за кращим курсом. Тим паче, що перерахувати ці гроші на власний рахунок у валюті не можна і її доведеться продати за ринковим курсом банку (зазвичай це картковий курс купівлі, але для ФОП в банках можуть бути інші умови). Зняти готівкову валюту також не вдасться і це можна зробити лише для окремих вузькоспеціалізованих цілей (відрядження, оплата консульських зборів…).
Втім, для звітування і сплати податків використовується безпосередньо дата зарахування грошей на валютний рахунок і курс НБУ на день зарахування. Тобто податки з доходу у валюті сплачуються за той період, коли вони були зараховані на валютний рахунок і розраховуються цей дохід за курсом НБУ в день отримання.
Для прикладу, якщо 1500 євро на валютний рахунок зараховані 7 серпня, то враховувати в податковій декларації їх потрібно за 3 квартал і перераховувати за курсом НБУ 7 серпня в 44,79 грн/€. Тобто в декларації відобразиться 67185 гривень з яких потрібно сплатити податок. При цьому, продати ці 1500 євро можна хоч через рік і потім не відображати цю операцію в податковій.
Варто додати, що єдиним винятком для перерахування саме валюти на власний рахунок фізичної особи є ситуація, коли банк отримує інформацію про припинення підприємницької діяльності ФОП та підтвердження цієї інформації в державного реєстру. В цьому випадку банк здійснює закриття поточного рахунку в іноземній валюті ФОП, а залишки коштів перераховує на діючий в цьому банку валютний рахунок цієї фізособи, відкритий для власних потреб.
Ключове для бізнесу у Telegram: податки, гранти, сервіси
Підписатися
Також за темою:
- Звітування ФОП 1 групи: як подати звітність та сплатити податки
- Звітування ФОП 2 групи: як подати квартальну та річну звітність
- Звітування ФОП 3 групи: як подати квартальну та річну звітність
- Групи ФОП в Україні: як обрати найвигіднішу для власної справи
- Подати звітність ФОП тепер можна в застосунку від податкової