fbpx
КОШТ

Мито і ПДВ на всі посилки з-за кордону: чи є шанс на ухвалення нових правил

Кабінет міністрів пропонує стягувати з усіх товарів, завезених в Україну поштою, мито та ПДВ. Якщо товар відправляється з-за кордону фізичною особою на ім’я фізичної особи в України й коштує до 45 євро — то мито і ПДВ сплачувати не доведеться.

Нині під час ввезення в Україну товарів поштовим відправленням вартістю до 150 євро мито і ПДВ не сплачується. Якщо вартість посилки перевищує цей ліміт, то вже доведеться сплатити мито і ПДВ на вартість перевищення.

При цьому, нинішні правила стосуються товарів, які ввозяться в Україну для одного одержувача (юридичної особи, фізичної особи, ФОП) в одному відправленні від одного відправника. Тобто без обмежень хто і кому відправляє.

Нові ж запропоновані правила взагалі скасують загальний єдиний ліміт, за якого вартість посилок не оподатковується. Тобто мито і ПДВ має нараховуватися за вмовчанням для всіх посилок з-за кордону.

При цьому, є винятки для посилок, яку відправляє фізична особа з-за кордону на ім’я фізичної особи в України. Якщо вартість товару в такій посилці не перевищує 45 євро, то мито і ПДВ не сплачується. Якщо перевищує — то сплачується.

Водночас посилки між фізичними особами вартістю до 45 євро не оподатковуватимуться за умови, що вони призначені винятково для особистого чи сімейного користування та не мають ознак комерційних відносин. І навіть у цьому разі пересилання між членами родини є винятками й податки нараховуватимуться для підакцизних товарів, парфумів, чаю та кави за перевищення певних лімітів.

Чи є шанс на зниження безподаткового ліміту на посилки з-за кордону

Зниження ліміту вартості для посилок з-за кордону є частиною загального підвищення податків у різних сферах для фінансування воєнних витрат.

Це лише законопроєкт, який Кабінет міністрів підтримав 18 липня і далі має надіслати його у Верховну раду. Після цього, законопроєкт має пройти розгляд у комітетах та голосування в першому читанні.

Якщо в першому читанні його підтримають, до другого читання в законопроєкт депутати мають право внести власні правки, які також мають розглянутися у профільному комітеті Верховної ради. Вже потім із рекомендаціями комітету законопроєкт винесуть на голосування в другому читанні та в цілому.

Якщо в другому читанні та в цілому законопроєкт підтримають, то його має підписати президент і лише потім він набуде чинності.

На практиці, від моменту затвердження законопроєкту Кабінетом міністрів і до набуття ним чинності після успішного голосування у Верховній раді, пройде щонайменше пів року. Водночас на кожному етапі в законопроєкт можуть внести зміни, що вплинуть на вищевказані формулювання та ліміти.

Разом із цим, ліміти збільшать беззаперечно. Нарахування мита і ПДВ навіть на посилку вартістю 2 долари з AliExpress несе величезні витрати на адміністрування цих податків. Це втрачає як саму суть підвищення податків для збільшення надходжень до бюджету, так і технічно може заблокувати саму систему через затримки.

Тобто збір і адміністрування таких податків коштуватимуть дорожче, ніж сама додаткова сума зборів, що втрачає сенс і логіку. Відтак нинішні ліміти та формулювання точно не будуть запроваджені в життя.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: