fbpx
КОШТ

Податок на кешбек: як нараховується та хто його сплачує

Кешбек – різновид бонусної програми, за яким нараховуються гроші за купівлю товарів і послуг. Він може надаватись банками, інтернет-магазинами та кешбек-сервісами. Водночас, кешбек розглядається законодавством як дохід. Тож далі розповідаємо як нараховується податок на кешбек і хто їх сплачує. 

Згідно з Податковим кодексом України, дохід – це будь-який дохід, отриманий особою від будь-яких видів її діяльності на території України. Таким чином, кешбек є доходом, а отже, підлягає оподаткуванню на загальних підставах. Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) становить 18% від суми доходу. Військовий збір – 1,5%. Тобто, за виведення кешбеку потрібно сплатити податок розміром 19,5% від суми виведення.

Хто повинен сплачувати податок за отриманий кешбек

Хто сплачуватиме податок на кешбек залежить від того, хто надає кешбек. Якщо це банк, то він виступає податковим агентом і самостійно утримує та сплачує податок на кешбек.

Якщо це інтернет-магазин або кешбек-сервіс, то вони не є податковими агентами і не несуть відповідальності за оподаткування кешбеку. У цьому випадку платником податку є фізична особа, яка отримала кешбек на фізичний рахунок. Вона повинна самостійно задекларувати кешбек в свої доходи та сплатити за нього податок до 1 травня наступного року. Як задекларувати кешбек – читайте за посиланням.

Якщо ж інтернет-магазин перераховує кешбек на спеціальний бонусний рахунок, то декларувати і сплачувати податок за нього не потрібно.

Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися

Чи потрібно платити податок при переказі кешбеку на благодійність

В більшості українських банків доступна функція автоматичного переказу кешбеку на благодійність. Навіть у такому випадку податок за кешбек потрібно сплатити, адже він все рівно вважається доходом. Втім банк самостійно сплачує потрібну суму податку з кешбеку на благодійність.


Читайте також:

Поділитися новиною: