Податок на отриманий дохід від банківських депозитів впроваджено в Україні 2016 року. Поки в парламенті точаться дискусії про скасування податку на дрібні депозити, зафіксуємо нинішні ставки та процедуру сплати податку.
Податок нараховується не на всю суму депозиту, а тільки на отриманий дохід – нараховані відсотки за депозит. З 2016 року загальний розмір податку не змінювався складає 19,5%. З них 18% – податок на прибуток фізичних осіб (відомий як ПДФО) та 1,5% військовий збір.
Податок на вдепозит нараховується незалежно від валюти вкладу.
Простий приклад як обчислити податок на депозит
Нині депозитні ставки у всіх банках вказуються не враховуючи податок на депозит. Наприклад, банк декларує ставку при розміщенні гривневого депозиту терміном на 3 місяці в розмірі 11%. Втім, з врахуванням податків реальна ставка складатиме 8,93%.
Тобто при розміщенні депозиту в розміром 100 тисяч грн. на 3 місяці з капіталізацією відсотків буде нараховано загалом 2 886,12 грн з відсотків депозиту. При вирахуванні податків розміром 562,79 грн вкладник отримає на рахунок (крім 100 тисяч грн. вкладу) 2323,33 грн доходу.
При нарахуванні і сплаті податків з отриманого за депозитами доходів, саме банк виступає податковим агентом. Тобто банк звітує в податкову про нарахований дохід та податки за конкретною особою і самостійно їх сплачує.
Читайте також: