fbpx
КОШТ

В Sportbank вже говорять про закриття проєкту

Мобільний банк Sportbank фактично втратив свого ключового партнера – Таскомбанк – і через фігурування у кримінальному провадженні не зміг домовитися про альтернативу. Ситуацію довкола мобільного банку розписав Forbes.

Згадування Sportbank в кримінальному провадженні стосовно уникнення в сплаті податків суттєво погіршило становище установи. Як наслідок фактично завершилось партнерство з Таскомбанк. Саме на базі ліцензії цього банку працював Sportbank. Сам же Sportbank являє собою лише застосунок і систему взаємодії з клієнтами.

З осені 2023-го sportbank шукав нову базову фінустанову. Партнера знайшли, але підписання угоди про співпрацю зірвалося через ситуацію з обшуками та арештами, що поставило хрест на можливому партнерстві.

При цьому, в самому Державному бюро розслідувань повідомили, що проводило обшуки в розробників мобільного банку, але в межах розслідування щодо дій інших осіб. Начебто не має претензій до розробників Sportbank і Генпрокуратура.

Втім, обшуки кількома місяцями раніше призвели до блокування рахунків компаній-розробників застосунку. Компанія встигла розрахуватися із 200 працівниками, однак зробити це в березні не вдасться – арешт рахунків не передбачає оплату праці гіг-контракторам. “Вони повністю заблокували нашу операційну діяльність, – каже один з співвласників компанії. – Наш проєкт рухається до закриття”.

Як повідомляв Кошт, у січні пройшли обшуки в розробників Sportbank за справою про ухилення від сплати податків букмекерів PARIMATCH, Buddy.bet, PariWin. Зокрема, ДБР шукало документи на підтвердження держзради з боку чотирьох неназваних осіб.

В судові справі вказувалося про вилучення документів, що містять відомості щодо ухилення від сплати податків за допомогою схеми з міскодінгу. При цьому методі банк встановлює код торговця (MerchantCategoryCode, MCC), що не відповідає справжньому виду діяльності з метою маскування платежів від азартних ігор.

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: