Національний банк дозволяє курсу гривні незначно коливатися в діапазоні близькому 41,3 грн/$ і таким чином може поступово ослабити курс гривні до кінця року принаймні до 42 грн/$. Оцінку курсової політики опублікувала фінансова група ICU у своєму щотижневому аналітичному огляді.
Так, в компанії ICU фіксують, що НБУ зберіг обсяг інтервенцій нижче від середньотижневого показника цього року, але дозволив курсу гривні незначно послабшати на тлі меншого дефіциту валюти на ринку.
Дефіцит валюти на міжбанківському ринку знизився нижче $100 млн за тиждень, що востаннє було ще весною цього року. Водночас ключовий тиск на валютний ринок спричиняє підвищений попит на валюту в роздрібному сегменті. НБУ зберігає обсяг інтервенцій на високому рівні, хоч і нижче від середньотижневого значення цього року.
При цьому, загальний дефіцит валюти на ринку минулого тижня знову зменшився. Чиста купівля валюти за чотири дні тижня зменшилася до $290 млн (на 6% менше за аналогічний період попереднього тижня), тобто нижче від середньотижневого рівня з початку року. З цієї суми $59млн – це дефіцит на міжбанківському ринку (на 4% менше) та $231 млн – у роздрібному сегменті (на 7% менше від аналогічного періоду попереднього тижня).
Водночас НБУ збільшив інтервенції на 7% до $590 млн, що все ще нижче середньотижневого обсягу з початку року.
Офіційний курс гривні продовжував коливатися у відносно вузькому діапазоні неподалік 41.3 грн/$ та за підсумками тижня послабшав на 0.1% до 41.32 грн/$. Готівкова вартість долара США в системно важливих банках за підсумками тижня зросла також на 0.1% – 41.2-41.7 грн/$.
Центральний банк дозволяє курсу гривні незначно коливатися в діапазоні близькому 41,3 грн/$ і це все ще нижче пікових значень липня та початку місяця (41,49 та 41,45 грн/$ відповідно).
З огляду на все це в ICU очікують, що НБУ може таким чином поступово ослаблювати курс гривні до кінця року принаймні до 42 грн/$.
Як раніше пояснював КОШТ, нині курс фактично встановлюється лише Нацбанком – хоча публічно це і називається політикою керованої гнучкості валютного курсу.
На практиці це відбувається через продаж Нацбанком валюти з власних запасів для збільшення пропозиції – відтак зменшується вартість долара. Таким чином НБУ дещо вгамовує попит на долар попит на долар, зменшуючи його ціну. Або ж, навпаки, Нацбанк купує валюту на міжбанку, зменшуючи пропозицію та підвищуючи курс долара.
Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися
Також за темою: