fbpx
КОШТ

Резервів НБУ достатньо, аби найближчі місяці тримати курс стабільним – ICU

Обсяг продажу Нацбанку валюти зі своїх золотовалютних резервів минулого тижня сягнув максимуму за останні три місяці. Втім, обсяг резервів дозволяє Нацбанку відкласти подальше ослаблення гривні на пізніше. Оцінку курсової політику опублікувала фінансова група ICU у своєму щотижневому аналітичному огляді.

Обсяг продажу валюти Нацбанком минулого тижня збільшився на 22% до $877 млн –
найбільшого обсягу за три місяці. Востаннє потреба в таких значних інтервенціях
виникала в липні, коли Нацбанк зупинив різке ослаблення курсу гривні до 41,5 грн/$.

Завдяки діям НБУ офіційний курс гривні протягом тижня майже не змінювався
і в п’ятницю був зафіксований на тому ж рівні, що й за тиждень до цього, 41,19 грн/$.

Як вказують в ICU, попит на валюту залишається на дуже високому рівні та змушує НБУ продавати великі її обсяги з міжнародних резервів уже другий місяць. Такі дії НБУ свідчать про бажання й надалі зберігати курс гривні близьким до поточного рівня й відкласти подальше ослаблення гривні на пізніше.

При цьому в ICU конкретизують, що наявний обсяг міжнародних резервів дозволяє НБУ проводити політику керованої гнучкості курсу, частково пом’якшуючи його вплив на інфляцію в наступні місяці. За умови ритмічного надходження міжнародної допомоги НБУ зможе й надалі проводити подібну політику, не допускаючи значного ослаблення курсу гривні.

Нагадаємо, згідно з серпневим прогнозом ICU, курс на кінець року становитиме 42,6 грн/$. При цьому, в серпні курс тримався також на рівні трохи вищому за 41 грн/$ і в ICU очікували, що Нацбанк в серпні поновить помірне ослаблення курсу гривні.

Як НБУ формує курс гривні до долара

Нагадаємо, нині курс фактично встановлюється лише Нацбанком – хоча публічно це називається політикою керованої гнучкості валютного курсу.

Ще в жовтні 2023 року після півторарічного фіксованого курсу НБУ перейшов на ринковий курс, який почав встановлюватися згідно з попитом і пропозицією на міжбанківському валютному ринку. Тоді ж Національний банк публічно заявив, що суттєво обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного послаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

На практиці це відбувається через продаж Нацбанком валюти з власних запасів для збільшення пропозиції – відтак зменшується вартість долара. Таким чином НБУ дещо вгамовує попит на долар попит на долар, зменшуючи його ціну. Або ж, навпаки, Нацбанк купує валюту на міжбанку, зменшуючи пропозицію та підвищуючи курс долара.

Читай про курс, сервіси банків, важливі правила у Telegram
Підписатися


Також за темою:

Поділитися новиною: