Українців в Польщі можуть отримати онлайн документ для поїздок по ЄС

Польща запровадила для українців Diia.pl — електронний документ, який підтверджує легальне перебування на території Польщі громадян України, які втікаючи від війни прибули до Польщі. Документ допоможе не лише підтвердити свою особистість, а й без перешкод подорожувати ЄС чи за його межі і повертатися.

У документі містяться основні дані про людину: ім’я та прізвище, номер PESEL, дата та місце народження, громадянство, фотографія. Назву Diia.pl отримало на честь українського застосунка «Дія».

Після успішної верифікації електронний документ Diia.pl діє як дозвіл на проживання, дозволяє перетин зовнішнього кордону ЄС. Diia.pl також дозволяє переміщення в межах Шенгенської зони протягом 90 днів кожного 180-денного періоду.

Тобто документ вирішує проблему тимчасового відвідування біженцями України та повторного повернення до Польщі. Очевидно, більшість біженців вже перевищили терміни безвізового перебування іноземців в країнах ЄС. У випадку отримання притулку в Польщі українці могли безперешкодно відвідати Україну та повернутися до Польщі саме через україно-польський кордон, оскільки польські прикордонники бачили законність перетину кордону саме в отриманні притулку. Втім, повернення в Польщу через інші країни було проблемним – оскільки умовні словацькі прикордонними не бачили підтвердження про надання притулку в Польщі, а відтак могли заборонити перетин кордону Шенгенської зони внаслідок перевищення терміну безвізового перебування іноземців в країнах ЄС.

Детальніше про проблему розповіли журналісти профільного видання “Європейська правда”.


Як отримати документ Diia.pl

Він доступний всередині польської програми mObywatel і для реєстрації потрібно:

  1. Отримати електронний підпис в одному з територіальних управлінь Польщі. Також вам видадуть номер PESEL, якщо не зробили раніше.
  2. Скачати на iOS або Android програму mObywatel.
  3. Дотримуватись вказівок, які будуть вказані у додатку.
  4. Документ буде доданий після закінчення реєстрації та всіх перевірок автоматично.

Читайте також:

Українцям, які працюють віддалено в Польщі, можна не сплачувати там податки

Для українців з’явилась платформа з основною інформацією про життя в Польщі

Грошова допомога для українських медиків, які проживають в Польщі

Українці в Польщі можуть не обмінювати водійські посвідчення до кінця 2022 року

Для українців створили інформаційний сайт про медичну допомогу за кордоном