Для громадян України, які були вимушені виїхати через вторгнення Росії 24 лютого, розробили сайт “Лікування для України”. На ньому є детальна інформація про те, де і як лікуватись біженцям за кордоном.
Окрім України, на сайті представлено всього 44 зарубіжні країни:
Перейшовши на сторінку бажаної країни, можна знайти інформацію про те, які документи необхідні для отримання допомоги, а також переглянути інформацію про доступ до медичних послуг, допомогу особам із гепатитом В та C, ВІЛ, туберкульозом та тим, хто отримує замісну підтримувальну терапію.
У розділі про правовий статус є інформація про те, за якими документами українці можуть в’їжджати в країну та тимчасово перебувати в ній, про отримання статусу біженця у країнах, які його надають, тимчасовий захист тощо.
Розділ про медичну допомогу має інформацію про доступ українців до медзакладів інших країн: які документи треба, як звернутися до сімейного лікаря або отримати невідкладну допомогу та інші нюанси. Зокрема, на сторінці про Польщу є посилання на базу даних медзакладів, де є українсько-, російсько- та англомовний персонал, а в Чехії українці приєднуються до системи медичного страхування, внески за які вносить держава.
В розділі про ВІЛ є інформація про місця та умови для тестування на хворобу, адреси центрів лікування. Окрім них, є інформація про отримання допомоги людям з антиретровірусною терапією, та про профілактику до чи після контакту з людиною, що має ВІЛ.
Інформацію про можливість тестування, початок або продовження лікування та вакцинацію можна також знайти в розділах і про гепатит B і C, так і про туберкульоз.
У розділі про замісну підтримувальну терапію описуються правила отримання та зберігання спеціальних ліків, а також інформацію про доступні програми ЗПТ.
Читайте також: