fbpx
КОШТ

Для українців з’явилась платформа з основною інформацією про життя в Польщі

UNICEF та IT-компанія SoftServe створили платформу “ЮНІСЕФ Спільно”, де є вся необхідна інформація для громадян, які виїхали з України до Польщі. На сайті представлена інформація за трьома категоріями: батькам, дітям та молоді.

На кожній із категорій є чотири розділи: здоров’я, правові питання, безпека, освіта. Для категорії “Дітям” є лише останні два розділи.

Для українців з’явилась платформа з основною інформацією про життя в Польщі

Здоров’я

На сторінці є матеріали, які стосуються:

психологічної підтримки, пов’язаної з війною (синдром вцілілого, синдром біженця, як впоратися з тугою за домом),

отримання медичних послуг в Польщі (україно-польський медичний розмовник, як викликати швидку допомогу, про обліковий запис пацієнта)

отримання спеціалізованої допомоги, наприклад з ВІЛ, пологами, гінекологією, вакцинацією тощо.

Безпека

Розділ стосується більше підтримки та захисту дітей: як підтримати дитину, коли сім’я їде з дому, що робити, коли дитина загубилась, і як цьому запобігти тощо.

Проте також є і загальні правила безпеки для дорослих, корисні посилання та додатки, які можуть допомогти адаптуватися до життя за кордоном, включаючи пошук роботи, поштові сервіси та робота громадського транспорту.

Освіта

Детальна інформація про освіту для дітей: онлайн-садки, дошкільний розвиток, навчання в українській чи польській школі, які критерії прийняття. Також на сайті розповідають про систему освіти в Польщі загалом та діляться курсами польської мови.

Правові питання

На розділі є про отримання номеру PESEL, статусу біженця, тимчасового захисту,житла, роботи і в загальному що робити після перетину кордону. Доступна інформація про різні види грошової допомоги:

  • 500+
  • 300 злотих
  • від УВКБ ООН
  • від Червоного Хреста
  • “Спільно” від ЮНЕСКО

Читайте також:

Для українців створили інформаційний сайт про медичну допомогу за кордоном

Поділитися новиною: