Топ 8 документальних фільмів про фінанси та економіку
Перелік фільмів для фінансистів, трейдерів, бізнесменів та тих, хто цікавиться економікою
Підбірка документальних фільмів про фінанси, історії банків, економіку та інвестиції. Історія найгучнішого банкрутства американської корпорації, фінансова криза 2008 року в США, історія збагачення Уоррена Баффета та багато іншого.
Внутрішня справа (2010 рік)
Рейтинг IMDB (найбільший веб сайт про кінематограф): 8.2
Тривалість: 1 година 45 хвилин
Короткий зміст:
Фільм “Внутрішня справа” Чарльза Фергюсона розповідає про передумови та наслідки фінансової кризи США у 2008 році. Через зростання невиплат кредитів, які видали позичальникам з низькою платоспроможністю, банки почали масово банкрутувати. Вперше в історії США фінансова організація величезного масштабу – Lehman Brothers – оголосила про своє банкрутство. А за нею про банкрутство оголосили ще понад 500 банків.
Хоч фільм і охоплює складні фінансові процеси, проте режисер Чарльз Фергюсон зміг уникнути складних пояснень використавши графіки, схеми та цитати.
Через розмови з банкірами, економістами, страховиками та політиками режисер створює картину фінансової індустрії Сполучених Штатів. Він ставить героям незручні питання, виявляє винних і фактично заганяє їх у глухий кут. Не випадково напис «відмовився давати інтерв’ю для цього фільму» дуже часто з’являється на екрані.
Корпорація (2003 рік)
Рейтинг IMDB: 8
Тривалість: 2 години 25 хвилин
Короткий зміст:
Фільм “Корпорація” Марка Ахбара та Дженіффера Ебботта розповідає про механізми діяльності корпорацій, їх вплив на життя людей та довкілля. Кінострічка складається з поєднання документальних зйомок та інтерв’ю. Коментарі у фільмі дають очільники корпорацій, громадські активісти та фінансові експерти. На прикладі американських корпорацій автор хоче показати механізм їхньої діяльності, всі вади та переваги їхнього існування. У 2020 році вийшов сиквел до цього фільму. Він розкриває зміни у діяльності та недоліків корпорацій за останні роки. Сиквел називається – “Нова корпорація:на жаль необхідний сиквел”.
Очима Уоррена Баффета (2017 рік)
Рейтинг IMDB: 7.5
Тривалість: 1 година 29 хвилин
Короткий зміст:
Біографічний фільм “Очима Уоррена Баффета” Пітера Кунхардта показує глядачам неймовірну історію збагачення Уоррена Баффета. З дитинства, головний герой цікавився фінансами і вже в 11 років опиняється на фінансовій біржі. Разом зі своєю рідною сестрою він придбав кілька привілейованих акцій, які принесли їм прибуток. Після він почав розвиватись і вкладати більше коштів у великі й малі кампанії. Попри свої чималі статки він продовжував жити у старому будинку та їсти на сніданок гамбургери з місцевої забігайлівки.
Цей фільм є не лише якісно відзнятою історією успіху простого юнака з Небраски, а й являється практичним посібником для молодих інвесторів. “Очима Уоррена Баффета” також містить рідкісні сімейні фотографії, домашні відео, інтерв’ю та архівні зйомки з життя Уоррена Баффета.
“Енрон. Найрозумніші хлопці в кімнаті” (2005 рік)
Рейтинг IMDB: 7.6
Тривалість: 1 година 50 хвилин
Короткий зміст:
Фільм “Енрон. Найрозумніші хлопці в кімнаті” Алекса Гібні розповідає історію банкрутства американської корпорації “Енрон”. За версією всесвітньовідомого журналу “Fortune” ця корпорація вважалась найінноваційнішою компанією в США. Кінокартина починається зі слів “Енрон знадобилося 16 років, щоб дістатися від 10 мільярдів активів до 65 мільярдів. І лише 24 дні знадобилося їм, щоб збанкрутувати”. Ці слова доволі чітко описують сюжет всього фільму.
Режисер зображує найгірші моменти з існування корпорації – спекуляція цінами на електроенергію в Каліфорнії, фінансові махінації, підробка документів, одержимість засновника компанії уявним прибутком та його близькі стосунки з владою США.
Капітал у 21 столітті (2019)
Рейтинг IMDB: 7.3
Тривалість: 1 година 42 хвилин
Короткий зміст:
Фільм “Капітал у 21 столітті” Джастіна Пембертона розповідає про секрети бізнесу та підводні камені світової економічної системи. Головним героєм та автором книги, яка лягла в основу сценарію, є француз Том Пікетті. Він же й розповідає глядачам про тонкощі “капіталу” та причини виникнення економічних криз. Також, Том розповідає про проблеми, які спричиняє сильний відрив між прошарками бідних та багатих. Починаючи від економічних криз і банкрутства тисяч компаній, і закінчуючи війнами.
Гроші за безцінь: всередині Федеральної резервної системи (2013)
Рейтинг IMDB: 7.3
Тривалість: 1 година 44 хвилин
Короткий зміст:
Фільм “Гроші за безцінь: всередині Федеральної резервної системи” Джима Брюса складається з інтерв’ю та виступів економістів, фінансистів, спіробітників Федеральної резервної системи та інших експертів. Вони розкривають глядачеві процес та підводні камені в роботі Федеральної резервної системи США. Пояснюють як рішення високопосадовців впливають на життя звичайних людей, чому сталася криза 2008 року та чи може вона повторитися знову.
Фільм зацікавлює інсайдерською інформацією, яку експерти розповідають доступними словами.
Китайська справа (2017 рік)
Рейтинг IMDB: 7.1
Тривалість: 1 година 22 хвилини
Короткий зміст:
Фільм “Китайська справа” Джеда Ротштейна розповідає схему уникнення американськими бізнесами фінансової кризи у 2008 році. Суть афери полягала у вступі американських банків як довірених осіб китайського бізнесу. Хоч Китай і постраждав від фінансової кризи незадовго до американської кризи – багато хто продовжував вірити у надійність його ринку. Іноземні інвестори не могли напряму вкладати гроші у китайські ринки. Прогалину залишену поза увагою великими банками все ж вдалось знайти. Це зробив невеличкий банк в Каліфорнії, а потім підхопили й інші банки. Ця прогалина в системі й допомогла величезній кількості майже фіктивних американських компаній виступити довіреними особами китайського бізнесу.
“Китайська справа” наочно висвітлює схеми афер та наслідки дій двох корумпованих систем – американської і китайської.
У біржовій ямі (Floored 2009 рік)
Рейтинг IMDB: 6.7
Тривалість: 1 година 17 хвилин
Короткий зміст:
Фільм “У біржовій ямі” Адама Волеріча розповідає про індустрію та будні трейдерів на чиказьких біржових майданчиках. “У біржовій ямі” передає суть всієї індустрії через історії та зізнання трейдерів торгового залу. Завдяки формату інтерв’ю глядач може дізнатись від учасників трейдингу про складнощі цього бізнесу та його рівень впливу на життя.
Також фільм розкриває тему виживання класичного трейдингу з появою можливості торгувати на біржі через інтернет.
Post a comment
No Comments