Що подивитися про бізнес та фінанси: огляд серіалів
Рецензії на топ 8 найкращих серіалів про гроші та бізнес
У цьому переліку ми розповімо про найкращі серіали на тему бізнесу та фінансів. Зокрема про перше американське покоління бізнесменів, перший лондонський супермаркет, неконтрольовану державою криптовалюту, роботу банків та інвестиційних фондів.
Будівничі Америки (2012 рік)/The Men Who Built America
Рейтинг IMDB (найбільша база даних та веб-сайт про кінематограф): 8.6
Тривалість: 8 серій (близько 40 хвилин кожна)
Сюжет:
Документальний міні-серіал “Будівничі Америки” розповідає про перше американське покоління бізнесменів – Рокфеллер, Форд та Карнегі. Саме вони стали новаторами американського бізнесу та підпорою для наступних поколінь бізнесменів.
У серіалі глядачам показують історичні факти, подробиці з життя та роботи цих особистостей. Додаючи до загальної картини коментарі сучасних бізнесменів та експертів у галузі фінансів. Це не серіал про бізнес-акул, які прагнуть лише наживи. Навпаки, основна думка – “Гроші це не основна ціль, а лише допоміжний засіб для досягнення успіху”.
Мільярди (2016 рік)/ Billions
Рейтинг IMDB: 8.4
Тривалість: 6 сезонів по 12 серій (близько 50 хвилин кожна)
Сюжет:
Драматичний серіал “Мільярди” Анни Бодден, Раяна Флека та Карін Кусами розповідає про мультимільярдера Боббі Аксельрода. Він же і головний герой, більш відомий як Боббі “Сокира”. Чоловік заробив свої статки після пережитої ним трагедії 11 вересня 2001 року. Тоді, два захоплені терористами авіалайнери врізались у торгівельні вежі-близнюки.
Головний герой всіляко допомагає іншим постраждалим, проте такими вчинками приваблює ворогів. Один член комісії з цінних паперів переконаний, що Боббі просто “відмиває” гроші і приховує це за добротою. Він же і звертається до федерального прокурора з пропозицією засудити головного героя, який попри гарну обгортку теж має свої скелети у шафі. У наступних сезонах Боббі Аксельрод та федеральний прокурор Чак Роадс намагаються довести “свою правду” про незаконну діяльність один одного. І цьому є підстави – оскільки прокурор також не гребує методами, а засудження Аксельрод стало для Роадса особистим викликом.
Стартап (2016 рік)/ Start Up
Рейтинг IMDB: 7.8
Тривалість: 3 сезони по 10 серій (близько 50 хвилин кожна)
Сюжет:
Серіал “Стартап” Бана Кетаї та Луїса Пріето розповідає про трьох абсолютно різних, проте дуже талановитих людей. Події відбуваються в Маямі, де живуть головні герої серіалу – фінансист Нік Толман, комп’ютерна генійка Ізі Моралес та бандит Рональд Дейзі.
Героїв об’єднує бажання отримати швидкі гроші. Тому, об’єднавши зусилля вони намагаються реалізувати ідею Ізі – створити нову криптовалюту. Однак їхньою ідеєю починає цікавитись агент ФБР, який готовий піти на будь-що аби не дати їм провернути аферу.
Весь сюжет розгортається навколо запуску віртуальної валюти GenCoin, яка абсолютно не регулюється державою. До створення серіалу навіть були залучені люди, діяльність яких пов’язана з фінансовими махінаціями.
Погані банки (2018 рік)/ Bad Banks
Рейтинг IMDB: 7.8
Тривалість: 2 сезони по 6 серій (близько 40 хвилин кожна)
Сюжет:
Драматичний серіал “Погані банки” Крістіана Швохова та Крістіана Цюберта розповідає про молоду експертку з інвестицій Яну Лікман. Її несправедливо звільняють з міжнародного Люксембурзького банку. Згодом голова іншого великого франкфуртського банку помічає Яну та запрошує її на хорошу посаду. Вона швидко завойовує довіру та повагу нових колег, стаючи однією з найцінніших співробітниць. Проте Лікман абсолютно не враховує той факт, що її колишнє місце роботи – головний конкурент франкфуртського банку в якому вона нині працює. Дівчина опиняється всередині конфлікту та стає ключовою особою злої гри, яку влаштовують банки-конкуренти. Їй доведеться вибрати одну сторону, проте чи вплине цей вибір на подальшу кар’єру і відносини дівчини?
Всередині мозку Білла: розшифровка Білла Гейтса (2019 рік)/ Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates
Рейтинг IMDB: 7.8
Тривалість: 1 сезон 3 серії (близько години кожна)
Сюжет:
Документальний міні-серіал “Всередині мозку Білла: розшифровка Білла Гейтса” Девіса Гуггенхайма присвячений життю мільярдера Білла Гейтса, співзасновника Microsoft. У трьох серіях режисер розкрив особистість, кар’єру і три великі проєкти Гейтса.
У серіалі містяться унікальні інтерв’ю з головним героєм, у яких він абсолютно щиро розповідає про свої перемоги та помилки.
Містер Селфрідж (2013 рік)/ Mr. Selfridge
Рейтинг IMDB: 7.7
Тривалість: 4 сезони по 10 серій (близько 50 хвилин кожна)
Сюжет:
Серіал “Містер Селфрідж” Ендрю Девіса розповідає про підприємця Гаррі Селфріджа, який у 1909 році відкрив свій власний торговий центр. Містер Селфрідж – прототип реальної особистості, яка примножила прибуток створивши універсальний магазин на Оксфорд-стріт. Цей магазин започаткував історію розвитку супермаркетів. Люди могли самостійно вибрати та взяти необхідний товар, прогулятись великою кількістю прилавків з продуктами та розплатитись на касі. Хоч до сучасних гіпермаркетів магазину “Селфріджес” ще далеко, проте основні ідеї маркетингу та інноваційні рішення для лондонців тих років Гаррі все ж започаткував.
Серіал детально показує роль маркетингу, конкуренції та вміння запропонувати потрібну річ в потрібний час.
Воїни Уолл-стріт (2006 рік)/ Wall Street warriors
Рейтинг IMDB: 7.2
Тривалість: 2 сезони по 6-7 серій (близько 30 хвилин кожна)
Сюжет:
Документальний серіал “Воїни Уолл-стріт” Скотта Дж. Гілла та Шона Скелтона розповідає як заробляються гроші на Уолл-стріт. На цій відомій фінансовими махінаціями вулиці існує всього два правила – “Займайся лише своєю справою” та “Будь дисциплінованим”. Тож аби глядачі могли повністю поринути у життя на Уолл-стріт серіал знайомить з повсякденням людей, котрі володіють мільйонами. Хоч і робота у цих бізнесменів дуже стресова, проте режисери зуміли зобразити й іншу сторону життя бізнес-акул – відпочинок.
Серіал розкриває теми трейдингу, особливостей фондових ринків, конкуренції між бізнес-акулами, виникнення проблем під час торгівлі, махінації та багато іншого.
Індустрія (2020 рік)/ Industry
Рейтинг IMDB: 7.1
Тривалість: 2 сезони з 14 серій (по 30 хвилин кожна)
Сюжет:
Серіал “Індустрія” розповідає про молодих амбітних випускників, котрі знаходять роботу у відомому лондонському інвестиційному банку Pierpoint & Co. Аби туди потрапити, їм довелось конкурувати зі старими босами компанії. У банку вони щодня працюють та виконують фінансові завдання. Часто загрозою для їхньої кар’єри стають непорозуміння – то з впливовими особистостями, то зі своєю командою і навіть між собою.
Серіал розповідає про деталі роботи інвестиційних банків, коли одна невідповідність в таблиці може поставити під загрозу цілий відділ працівників. Важливою темою піднятою в серіалі є необхідність розрізняти роботу та особисте. Також, вміння домовлятись з клієнтами, керівниками та співробітниками.
Post a comment
No Comments