За відсутності централізованого опалення можна отримати субсидію на придбання твердого палива і скрапленого газу. Втім, субсидія не надаватиметься домогосподарствам, які використовують газ або електрику для індивідуального опалення.
Такий вид субсидії призначається лише один раз на календарний рік. Залежно від розміру доходу за попередній календарний рік.
Субсидія на тверде паливо і скраплений газ призначається з початку опалювального сезону. За умови, якщо впродовж двох місяців від його початку (з жовтня) подати відповідні документи. Якщо заяву подати пізніше, то субсидія буде призначена, починаючи з місяця надходження цих документів до уповноваженого органу. Як отримати субсидію та перевірити її статус надання – читайте за посиланням.
Право на субсидію мають домогосподарства, котрі відповідають таким умовам:
- нарахований середньомісячний сукупний дохід особи більше ніж розмір мінімальної заробітної плати;
- сплачено соціальний внесок не менше мінімуму за три місяці, які враховуються для отримання субсидії на житло;
- витрати на комунальні послуги перевищують 15% середньомісячного сукупного доходу домогосподарства.
Субсидія не призначається, якщо домогосподарство вже користується природним газом, електрикою ю або централізованим опаленням. А також не сплачує за комунальні послуги або має заборгованості за ними. Субсидія для ВПО, які змінили своє місце проживання, анульовується. Як уникнути стягнення грошей за комунальні послуги з ВПО читайте за лінком.
Умови надання субсидії зафіксовані у відповідній постанові Кабінету міністрів.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Як розрахувати суму субсидії – формула і приклад
Для розрахунку суми субсидії потрібно скористатись наступною формулою: додайте доходи всіх членів сім’ї за місяць та розділіть цю суму на кількість людей, щоб отримати дохід на одну особу. Після, розділіть дохід на одну особу на прожитковий мінімум, який був на 1 січня того року, коли ви подаєте заявку на субсидію. Розділіть результат на 2 і помножте його на 0.2, щоб отримати відсоток від доходу сім’ї. Помножте відсоток на суму доходу сім’ї, щоб отримати обов’язкову частину платежу. Гроші, які залишаться після сплати обов’язкової частини і є субсидія, котру відшкодують з державних грошей.
Приклад: батько отримує дохід 10 000 грн/міс, мати – 8 000 грн/міс, син – 5 000 грн/міс, а дочка не заробляє нічого. Тоді ми можемо розрахувати обов’язкову частину платежу так: сума доходу сім’ї (10 000 + 8 000 + 5 000 + 0 = 23 000 грн/міс); кількість членів сім’ї – 4; дохід на одну особу (23 000 / 4 = 5 750 грн/міс). Прожитковий мінімум на одну особу на 1 січня 2023 року становить 2 189 грн/міс. Отже відсоток від доходу сім’ї дорівнюватиме (5 750 / 2 189) / 2 * 0.2 = 0.26. Обов’язкова частина платежу становитиме 0.26 * 23 000 = 5 980 грн/міс. Отже, ця сім’я повинна платити не менше 5 980 грн/міс за житло і паливо, щоб мати право на субсидію.
Читайте також: