Багатодітні сім’ї в Україні мають право на державні пільги на оплату житлово-комунальних послуг, як-от оплату житла, газу, електрики та навіть палива. Втім, не всі знають, як їх отримати. У цьому матеріалі ми розповімо вам, як подати заяву на пільги, як розрахувати їхній розмір та які умови отримання існують.
Житлово-комунальні пільги призначаються на 12 місяців із місяця, коли таке право виникає. Тобто, якщо сім’я подає заяву на пільги в липні, то їх будуть надавати з липня до червня наступного року.
Умови отримання комунальних пільг для багатодітних сімей
Багатодітні сім’ї, які виховують трьох і більше дітей, мають право на наступні пільги:
- 50-відсоткова знижка на оплату житла (квартплату) в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в жилому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю).
- 50-відсоткова знижка на користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші послуги) та на вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах норм та соціальних нормативів, визначених Кабінетом Міністрів України).
- 50-відсоткова знижка на вартість палива (у разі якщо відповідні будинки не мають центрального опалення, наприклад, приватні будинки, які опалюються вугіллям).
Пільги надаються багатодітним сім’ям незалежно від виду житла та форми власності на нього.
Обов’язкова умова для отримання комунальних пільг: середньомісячний сукупний дохід сім’ї за попередні 6 місяців, виходячи з розрахунку на одного члена сім’ї, не має перевищувати розміру доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги (у 2023 році це 3760 грн).
Наприклад, одинока мати виховує трьох дітей і її дохід становить 10 000 грн на місяць. Середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одного члена сім’ї становить 2500 грн. Це менше 3760 грн, тому сім’я має право на отримання пільг.
Як подати заяву на комунальні пільги багатодітній сім’ї
Для отримання пільги на оплату житла та комунальних послуг, потрібно мати посвідчення багатодітної сім’ї. За допомогою цього документа сім’я буде зареєстрована в Єдиному реєстрі пільговиків.
Багатодітним сім’ям, інформація про яких є в Реєстрі, пільга з оплати житлово-комунальних послуг оформляється на підставі:
- заяви про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу;
- декларації про доходи сім’ї пільговика;
- довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (у разі оформлення пільги на придбання твердого палива і скрапленого газу).
У разі якщо сім’я проживає не за адресою реєстрації, а за іншою адресою, також треба додати документи, що це підтверджують (наприклад, довідку про статус ВПО, договір оренди житла і т.ін.).
Подати необхідні документи до Пенсійного фонду України можна трьома способами:
- Особисто. Потрібно прийти до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України або до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).
- Поштою. Можна надіслати документи поштою на адресу органу Пенсійного фонду: [email protected].
- Онлайн. Потрібно подати документи через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок Пенсійний фонд чи через портал Дія.
Корисні покликання
У разі виникнення додаткових запитань чи потреби в допомозі від працівників Пенсійного фонду України щодо розміру, умов чи деталей отримання пільг для багатодітної сім’ї, ви можете звернутися до:
- Сервісних центрів ГУ ПФУ – виберіть серед переліку свою область;
- Територіальних органів ПФУ – виберіть на карті свою область;
- 0-800-503-753 – телефон контакт-центру ПФУ.
Читайте також: