Після повернення до політики гнучкого курсоутворення Національний банк валютними інтервенціями компенсуватиме дефіцит валюти на ринку, тим самим згладжуючи різкі коливання. Своє бачення озвучили не брифінгу голова Нацбанку Андрій Пишний та його заступник Сергій Ніколайчук.
За словами Ніколайчука, особливо на перших стадіях курсової гнучкості Нацбанк буде досить суттєво обмежувати ці курсові коливання. Разом з цим, перехід до гнучкого курсу в будь-якому випадку буде поступовим.
Водночас, строків і календарних дат повернення до гучного курсоутворення не існує – кроки Нацбанку ґрунтуються на створенні стійких передумов: інфляційні очікування, реальна ринкова ставка, стан та обсяг золотовалютних резервів, ситуація на валютному ринку, фінансова стабільність.
Андрій Пишний зауважив, що зараз Національний банк певною мірою нагадує снайпера, який намагається влучити точно у ціль: “І ми маємо влучити саме в такий спосіб, щоб, не дай боже, не зашкодити всім тим здобуткам, які сьогодні ми маємо за рахунок ефективного забезпечення мандата курсової та цінової стабільності”.
Фіксований курс гривні до долара в Україні діє з 24 лютого 2022 року, коли Нацбанк ввів жорсткі регулювання банків в умовах воєнного стану. Спочатку він був встановлений на рівні 29,25 грн/$, а 21 липня 2022 року курс зафіксували на рівні 36,57 грн/дол. США.
Також за темою: