fbpx
КОШТ

Реклама мікрокредитів: як мають вказуватися детальні умови

Відсьогодні всі характеристики про споживчий кредит мають розкриватися разом з іншими умовами кредиту, а не приховуватися на вебсторінках та в розділах, не пов’язаних із послугою.

Відповідні уточнення для небанківських фінансових установ від Національного банку України вступили в дію ще 21 жовтня з місячним терміном на запровадження відповідних змін.

Окрім детальних характеристик кредитування, та одній сторінці з загальними умовами кредиту мають також вказуватися попередження споживача про можливі для нього наслідки кредитування або невиконання ним обов’язків згідно з договором.

При розміщенні реклами про кредит на інших сайтах поруч має розміщуватися гіперпосилання на власний вебсайт кредитної компанії, де розкрито істотні характеристики та попередження  щодо послуги з надання споживчого кредиту.

Раніше фінансові компанії зобов’язали вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Зокрема й у рекламі. Сервіси мікрокредитів не можуть зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду і вводить в оману.

Згідно з проведеним у 2021 році дослідженні, середня реальна річна процентна ставка за мікрокредитами від фінансових компаній становить 28 тисяч відсотків річних.


Читайте також:

Поділитися новиною: