fbpx
КОШТ

Нацбанк: для мікрокредитів мають вказувати реальні процентні ставки

Національний банк погодив Правила розрахунку небанківськими фінансовими установами загальної вартості кредиту для клієнта і і реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, відповідно до законодавства. Відповідні постанови правління набувають чинності з 14 липня, повідомляє пресс-лужба НБУ.

Документи передбачає   внесення змін до редакції договорів з метою спрощення їх розуміння клієнтом. Також всі фінансові компанії  будуть застосовувати єдині підходи до розрахунку загальної вартості кредиту для клієнта і реальної річної відсоткової ставки за договором про споживчий кредит.

На практиці це означає, що фінансові компанії будуть  вказувати реальну річну процентну ставку за мікрокредитами, яка включає всі без винятку витрати клієнта. Зокрема й у рекламі. Буде заборонено зазначати процентні ставки на рівні 0% чи 0,01%, які можуть діяти лише впродовж короткого пільгового періоду, що призводить до неправильного розуміння вартості кредиту споживачем та може поставити позичальника в скрутне фінансове становище.

Договір мікрокредиту повинен буде містити повну інформацію про позику, а саме: повну процентну ставку, наявність додаткових та супутніх послуг, орієнтовну загальну вартість кредиту, графік платежів, інформацію про санкції у випадку прострочення та інше. Також фінансовій компанії заборонено змінювати умови договору в односторонньому порядку.

Поділитися новиною: