fbpx
КОШТ

Прогноз курсу долара у 2023 році від ключових гравців фінансового ринку

Очікувалося, що курс долара у 2022 році не перевищить 28,7 гривні. Але війна внесла свої корективи й на її початку НБУ довелося зафіксувати курс на рівні 29.25. У липні офіційний курс скорегували – він почав становити 36.6 гривні. Що ж буде з гривнею у 2023 році й чи буде НБУ підіймати курс і надалі?


Прогноз курсу гривні у 2023 році: оцінки ключових фінансових компаній та аналітичних центрів


Прогнози аналітиків стосовно курсу долара

Фінансова група ICU очікує, що до кінця 2023 року офіційний курс сягне 40 гривень за долар. До цього вони прогнозували курс на рівні 45 гривень. 

Також аналітики ICU передбачають, що не буде підвищення цін на комунальні послуги, або воно буде незначне. До того ж вони стверджують, що підвищення заробітних плат малоймовірне. 

Зниження прогнозованого рівня відбулося через те, що в Україну продовжує надходити фінансова допомога і кредити. Це допомагає гривні почуватися впевненішою. Головний виклик зараз – це масовані ракетні обстріли енергетичної інфраструктури. Але тиск на економіку має зменшитися навесні, коли використання електроенергії знизиться. 

Інвестиційна компанія Dragon Capital прогнозує, що Нацбанк не підійматиме офіційний курс до осені 2023 року. Але до кінця року офіційний курс сягне 43 гривень. 

Збільшення міжнародної підтримки дозволить підтримувати курс гривні на прийнятному рівні. Кошти від партнерів зможуть закрити діри в бюджеті. Також однією з умов прогнозу Dragon Capital є те, що Україна до осені буде звільняти окуповані території та зможе закінчити гарячу фазу війни. 

Згідно з опитуванням НБУ керівників компаній, бізнес очікує середньорічний курс на рівні 42.59 грн за долар.


Відмовлятися від фіксованого курсу гривні поки не планують


Курс долара згідно з бюджетними розрахунками

В бюджеті на 2023 закладено курс 45,8 гривні за долар станом на кінець року. Очікуваний середньорічний курс становить 42.2 гривні.

Зазвичай влада закладає в бюджет найбільш песимістичний прогноз. Наприклад, в проєкті бюджету 2020 курс становив 27.5 гривень. У березні фактично долар коштував 24.5 гривні. Згодом у квітні через пандемію його переглянули та встановили курс 29.5 гривні. Протягом року курс не долав і позначки 28.6 гривні за долар. Середньорічний курс становив 26.96 гривні. 

Курс, закладений в бюджеті на 2021 рік становив 29.1 гривні. Середньорічний курс становив 27.29 грн.


Читайте також:

Поділитися новиною: