fbpx
КОШТ

Відмовлятися від фіксованого курсу гривні поки не планують

Національний банк 24 лютого зафіксував курс на рівні 29.25 грн за долар. У липні його переглянули та підняли на 25% – до 36.56 грн. І найближчим часом Національний банк України не планує відмовлятися від такого фіксованого курсу – свідчать публічні коментарі голови Нацбанку та ключового менеджменту.

Голова Національного банку України Андрій Пишний в інтерв’ю Forbes від 1 грудня розповів, що поки немає підстав для повернення до плаваючого курсу. Змінювати офіційний курс поки теж не планують. Але рано чи пізно Україна повернеться до ринкового курсу – коли це буде доречно.

«Спільна позиція ключового персоналу НБУ – фіксований курс ще має відігравати певний час свою роль. І я її підтримую»

Пишний

Окрім цього, Андрій Пишний на брифінгу щодо рішень Правління НБУ з монетарної політики 26 січня повідомив, що наразі НБУ поки не планує переприв’язувати курс, у зв’язку з достатньою кількістю резервів.

Заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук в інтерв’ю РБК-Україна від 15 листопада вказував, що повернення до плаваючого курсу відбуватиметься, коли буде більша збалансованість на валютному ринку. Крім того, перехід має бути керованим, щоб не спричинити шокові явища.

«Поки що ми нашу політику базуємо на фіксації обмінного курсу гривні до долара. Як я вже сказав, якщо ми будемо бачити покращення ситуації на валютному ринку і можливість його балансування за значно меншої участі Національного банку, ми будемо поступово переходити до плаваючого обмінного курсу, враховуючи всі переваги і ризики такого переходу»

Ніколайчук

Крім цього, Ніколайчук сподівається, що вдасться уникнути ще одної корекції курсу на зразок тої, що була у липні. На дискусії Центру економічної стратегії 9 грудня він заявив, що політика валютного регулювання дала свої результати й потреби в корекції наразі немає. 

Заступник голови НБУ Юрій Гелетій на брифінгу щодо рішень Правління НБУ з монетарної політики 8 грудня повідомив, що наразі ситуація на валютному ринку краща і чергова зміна курсу не планується. 

«На відміну від літніх місяців, перш за все, червня, липня, ситуація на валютному ринку України зараз є суттєво кращою, і ми це бачимо по співвідношенню між попитом та пропозицією»

Гелетій

Зауважимо, що аналітики з інвестиційної компанії Dragon Capital очікують, що Нацбанк не переглядатиме офіційний курс до осені 2023 року.


Читайте також:

Поділитися новиною: