fbpx
КОШТ

Президент дав зелене світло обмеженню ставок за мікрокредитами

Президент Володимир Зеленський підписав раніше ухвалений Верховною радою законопроєкт про обмеження ставок за мікрокредитами.

Фінально ставки за мікрокредитами мають бути не більше 1% на день. Втім, перехід до 1% буде поступовим: перші 4 місяці ставка 2,5%, наступні 4 місяці – 1,5%, а далі – не більше 1%. В договорі обов’язково має вказуватися інформація про денну процентну ставку.

Також НБУ отримав право встановлювати мінімальні вимоги до перевірки кредитоспроможності позичальника, що дасть змогу обмежити кількість виданих кредитів на одну особу.

Кредитні компанії тепер будуть зобов’язані передавати інформацію щодо всіх споживчих кредитів незалежно від суми кредиту хоча б до одного з бюро кредитних історій.

Забороняється укладати договір про споживчий кредит з особами, включеними до реєстру лудоманів, якщо відомо про використання ними кредитних коштів для внесення ставок.

Недотримання вимог закону щодо обмеження ставки буде каратися штрафом у розмірі від 5000 до 10 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 000 – 170 000 грн) за кожний випадок.

Згідно з проведеним у 2021 році дослідженні, середня реальна річна процентна ставка за мікрокредитами від фінансових компаній становить 28 тисяч відсотків річних.


Також за темою:

Поділитися новиною: