Після перевірок 140 тисяч ВПО втратили виплати. Як цього уникнути
Виплати зупиняються за довге перебування за кордоном чи коштовні видатки
Міністерство соціальної політики після перевірки внутрішньо переміщених осіб (ВПО) припинило виплати понад 140 тисячам осіб, які не відповідають критеріям. Цифри озвучила в інтервʼю Forbes міністерка соцполітики Оксани Жолнович.
Перевірку проведено після затвердженням Кабміном низки критеріїв, за якими виплати ВПО зупинять. Серед критеріїв, повернення в покинуте місце проживання та перебування за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, здійснення коштовних розрахунків чи наявність депозитів на суму понад 100 тис. грн.
За словами міністерки виявлено близько 112 тисяч осіб, які понад 30 днів перебували без поважних причин за кордоном. Ще 12 тисяч осіб повернулися на постійне місце проживання. Також 9500 осіб виявилися померлими. У міністерстві зафіксували близько 250 осіб, які здійснили операції на суму понад 100 тис грн, а 80 осіб купили квартири чи земельні ділянки на понад 100 тис. грн.
Критерії зупинення виплат ВПО
Питання виплат для ВПО урегульовані Постановою Кабінету Міністрів “Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб”. Публічно виплати проходять за програмою “Є допомога”.
Постанова передбачає зупинку виплат особам, які повернулися в покинуте місце проживання, або перебувають за кордоном понад 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально. Обґрунтованими вважаються причини, коли людина перебувала у службовому відрядженні або на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала хвору дитину, оздоровлювала дитину.
Крім того, виплати не продовжуватимуть особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або засуджені за колабораціонізм.
Виплати також зупиняються особам, чий майновий стан дозволяє здійснювати суттєві витрати без допомоги держави:
- придбали з моменту прийняття постанови (11 липня) новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років). Норма не стосується волонетрів, які придбані для передачі на потреби оборони;
- придбали на суму більше 100 тис. грн. земельну ділянку, квартиру, будинок;
- мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис. грн;
- придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис. грн;
- мають у власності житло не на окупованій, чи під бойовими діями територіях площею понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.
Якщо за результатами перевірки отримувачів через державні реєстри буде прийняте рішення про припинення допомоги, громадянина про це буде повідомлено. У разі незгоди, він може оскаржити таке рішення органу соцзахисту або, можливо, надати підтверджуючі документи, та продовжувати отримувати виплати.
Нові критерії для отримання допомоги не впливають на отриману допомогу до 1 серпня 2023 року.
Читайте також:
Comments are closed.