Процедуру припинення права власності на знищений об’єкт спростили. Це допоможе пришвидшити обмін сертифікату єВідновлення на нове житло.
Для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості тепер достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Отримати такий витяг можна:
- у нотаріуса, який має доступ до Реєстру;
- у місцевій раді, де розташований знищений об’єкт нерухомості.
Припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше отримання житлового сертифікату і бронювання по ньому коштів, але до укладання угоди купівлі-продажу нового житла за цим сертифікатом.
Раніше саме етап припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості займав найбільше часу та зусиль отримувачів компенсації за зруйноване житло. Витяг з Реєстру необхідний, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала копію акта. Якщо ж цей документ є, то право власності на знищене житло можна припинити в нотаріуса чи державного реєстратора в ЦНАПі.
Подати заявку на отримання компенсації за зруйноване житло можна в “Дії”. Більше 3000 громадян вже отримали житлові сертифікати, які дають змогу придбати нову домівку. З початку 2024 року 750 власників сертифікатів реалізували їх та отримали нове житло.
Про те, як відбувається розрахунок розміру відшкодування за програмою єВідновлення, а також які ліміти площ зруйнованого житла підпадають під компенсацію, можна прочитати за посиланням.
Читайте також: