Відтепер компенсацію за зруйноване майно за програмою єВідновлення можуть отримати й співвласники знищеного житла. На перших етапах програми компенсація надавалася лише на житло, яке має одного власника.
Отримати допомогу на новий будинок можуть співвласники житла, яке не підлягає ремонту та було повністю зруйноване після 24 лютого 2022. Втім, допомога єВідновлення для співвласників не надається на зруйновані будинки на окупованій території/в зоні активних бойових дій.
Першочергове право на огляд та оцінку вартості зруйнованого житла мають такі пільгові категорії:
- учасники бойових дій (УБД);
- люди з інвалідністю внаслідок війни;
- ветерани війни;
- члени сімей загиблих військових;
- багатодітні родини;
- люди з інвалідністю 1 та 2 групи.
Умови отримання компенсації єВідновлення для співвласників
Умови надання компенсації єВідновлення не змінилися. На першому етапі можна отримати лише сертифікат на відновлення, а не грошовий еквівалент на відбудову. Такий сертифікат можливо використати на придбання житла на первинному чи вторинному ринку, а також на інвестування грошей в обʼєкт на етапі будівництва. Сертифікат на нове житло діятиме протягом 5 років із моменту отримання, його неможливо продати або обміняти.
Сума сертифікату розраховується Комісією за спеціальною формулою.
На другому етапі програми єВідновлення передбачена грошова виплата на нове житло, яку можна буде використати на побудову квартири або приватного будинку. Оновлення про етапи програми можете переглянути за посиланням.
Читай КОШТ у Telegram: оперативно про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися
Як отримати допомогу єВідновлення для співвласників
Кожен співвласник отримає окремий житловий сертифікат у застосунку “Дія”, який підтверджує суму компенсації відповідно до його частки у власності. Використати свій сертифікат для придбання нового житла можливо самостійно або ж обʼєднавши його з іншими сертифікатами.
Для отримання допомоги єВідновлення для співвласників, насамперед потрібно повідомити про його руйнування. Для отримання заяви про руйнування житла:
- У застосунку Дія (Android чи iOS) перейдіть у меню “Послуги”.
- Оберіть розділ “Пошкоджене майно”.
- Якщо дані про зруйноване житло є в реєстрі, то вони підтягуються автоматично. Якщо ж ні – їх потрібно внести самостійно. В такому разі вкажіть тип майна, його площу, адресу, стан майна та кількість власників.
- Потім додайте світлини та тип руйнування.
- Вкажіть свій номер телефону та електронну пошту й надішліть заяву. Після розгляду вона надійде на електронну пошту й підтягнеться в Дію.
За наявності заяви про руйнування житла – подавати її повторно не потрібно. Достатньо оформити заяву на виплату компенсації, для цього:
- У застосунку Дія (Android чи iOS) перейдіть у меню “Послуги”.
- Оберіть розділ “єВідновлення” та натисніть “Подати заяву про виплату”.
- Виберіть пільгову категорію та вкажіть серію, номер, дату видачі та орган, що видав пільгове посвідчення (для людей не з пільгової категорії потрібно обрати “Немає пільгової категорії”).
- Вкажіть свої контактні дані – номер телефону та електронну пошту.
- Перевірте внесені дані та надішліть заяву.
- Після розгляду заяви комісією та створення сертифіката, на вказаний email надійде повідомлення про готовність сертифіката на нове житло.
Копію житлового сертифіката в паперовому вигляді також можна отримати у ЦНАП, органі соціального захисту населення або нотаріуса.
Зверніть увагу, скористатися сертифікатом можливо за умови припинення право власності на знищений об’єкт нерухомості за згодою всіх співвласників. Робити це необхідно винятково після того, як кожен із них отримає житловий сертифікат.
Для використання сертифіката на нове житло:
- Подайте заявку в Дії для бронювання грошей за сертифікатом;
- Дочекатися підтвердження в Дії, що гроші заброньовані;
- Укладіть угоду купівлі в нотаріуса, зазначивши сертифікат як спосіб оплати;
- Заброньовані гроші надійдуть на рахунок продавця майна, а співвласники отримають домівку.
Читайте також: