Нацбанк зафіксував новий курс на рівні 36,57 гривні за долар

З 9:00 21 липня 2022 року Національний банк встановив офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. США. Втім, офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим, повідомляє Національний банк.

Разом з цим, запроваджуються інші зміни на валютному ринку:

Банкам дозволили продавати населенню безготівкову валюту із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті).

За кордоном як і раніше можна знімати з гривневих карток 50 тис. грн (в еквіваленті) на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн (в еквіваленті) на сім календарних днів.

Щомісячний ліміт на перекази P2P з гривневих платіжних карток українських банків на картки іноземних банків зменшено зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті);

Установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті.


Читайте також:

Де можна обміняти готівкову гривню за кордоном


Нагадаємо, в день масштабного вторгнення 24 лютого Національний банк України зафіксував офіційний курс гривні до долару на рівні 29,25 грн/долар, який був встановлений напередодні. Купувати валюту в банках населенню забонили, як онлайн так і у відділеннях. Втім, розрахунок гривневими картками за кордоном зберігся без обмежень і в цьому випадку банки продавали населенню валюту за формулою “офіційний курс +1%”. Вже в квітні Нацбанк дозволив комерційним банкам встановлювати курс за картками за формулою “офіційний курс +10%”, а в травні взагалі зняв обмеження.

Для уникнення паніки, тоді ж Нацбанку фактично призупинив роботу валютного ринку України. Так, банкам було заборонено продавати готівкову валюту як в касах відділень, так і онлайн в банківських застосунках.

Тоді ж  курси, за якими здійснювалися операції з банківських платіжних карток, встановили на рівні офіційного курсу Національного банку. Таким чином вони виявилися на 20-30% нижчими від ринкових, де курс коливався на рівні 35-42 грн/долар.

В квітні Нацбанк дозволив комерційним банкам продавати готівкову валюту у відділеннях з низкою обмежень. Вже в травні Нацбанк дозволив встановлювати ринковий курс при розрахунку гривневими картками за кордоном.

Втім, офіційний курс все ще залишався на рівні 29,25. З невеликим відхиленням, саме за цим курсом експортери можуть продати валюту при надходженні її на рахунки в українські банки, що спричиняє для експортерів збитки. Втім, імпортери також купують валюту за офіційним курсом, що стримує інфляцію і подорожчання іноземних товарів.