fbpx
КОШТ

На тижні гривня зміцниться до 39 грн, але з готівкою доведеться почекати – прогноз Sense Bank

Гривня буде зміцнюватися на міжбанківському валютному ринку: протягом наступного тижня курс долара опуститься до 39,00 гривень за долар. Водночас готівковий курс значно не зміниться. Такий прогноз озвучили у Sense Bank. 

Фінансисти пояснюють: готівковому курсу не дозволить знижуватися стабільний попит населення на валюту в обмінниках та касах банків. Натомість на міжбанку долар подешевшає через збільшення пропозиції: до 20 травня бізнес має сплатити квартальні податки. Разом із сезонним зниженням активності це може послугувати підставою для подальшого зміцнення національної валюти, – кажуть у Sense Bank.

Нагадаємо, після історичного максимуму в майже 40 грн/$, Нацбанк почав знижувати офіційний курс. Як раніше і прогнозував Sense Bank, упродовж минулого тижня гривня зміцніла до 39,35 за долар США. На готівковому ринку долар торгувався на рівні 39,80 – 39,90. 

У пресслужбі Sense Bank зазначили, що цьому передувала низка обставин: “Зміцнення гривні відбулось на тлі зменшення активності на міжнародному валютному ринку яке пов’язано з вихідними у Китаї, кінцем місяця та активної участі Національного банку України. Регулятор продовжує продавати валюту, протягом минулого тижня продажі сягнули 508 млн доларів. Саме сукупність цих обставин і призвела до зміцнення курсу гривні”.

Кошт вже писав, що ключові гравці ринку та аналітики не прогнозували укріплення гривні на кінець 2024 року. Прогнози щодо курсу долара коливалися в межах 39-44 грн/$. Водночас  наприкінці квітня фінансисти групи ICU переглянули свій прогноз курсу на кінець 2024 року з 40,7 грн до 42,3 грн/$. А аналітик інвесткомпанії Concorde Capital, Олександр Паращій зазначив, що подорожчання долара не перевищить дохідність за депозитами


Читайте також:

Поділитися новиною: