fbpx
КОШТ

Гривня зміцниться упродовж цього тижня – прогноз курсу від Sense Bank   

Минулого тижня гривня зміцнилася завдяки зниженню облікової ставки Нацбанку та фінансовій допомозі зі США. Американська підтримка не тільки сприяла ситуативному укріпленню нацвалюти, а й відкрила нові перспективи для зміцнення гривні. Які чинники вплинуть на курс далі – розповіла директорка з ринків капіталів Sense Bank Тетяна Попович. 

Протягом минулого тижня гривня зміцнилася з 39,90-95 до 39,60 гривень за долар. Аналітикиня називає основною причиною цього затвердження фінансової допомоги США та позитивні очікування від цього. Крім того, позитивний вплив на курс спричинило засідання НБУ щодо монетарної політики. Курс національної валюти зазвичай укріплюється в цей день.

«Головною подією минулого тижня стало засідання НБУ, на якому регулятор знизив облікову ставку до 13,5%. Крім того, на тому ж засіданні, було розкрито бачення НБУ щодо ситуації в економіці країни. Так, лише протягом 25 квітня 2024 року гривня зміцнила свої позиції на 0,27 грн та встановила курс 39,46 грн/$», – зазначила Тетяна Попович.

Директорка з ринків капіталів зазначила, що протягом минулого тижня Нацбанк знову виступив головним продавцем долара та реалізував на міжбанку 532 млн $. Сума менша, ніж до цього, але і попит на валюту був не такий великий, як два тижні тому.

За словами Тетяни Попович головний чинник, що впливає  на валютний ринок – це великі обсяги бюджетного фінансування: «Бюджетні кошти потрапляють в ліквідність банківської системи України і безпосередньо на міжбанківський ринок. У подальшому надходження фінансової допомоги від ЄС та США відкриє більше перспектив для НБУ щодо регулювання ринку. Протягом цього тижня можна очікувати зміцнення гривні зважаючи на кінець місяця, сплату щомісячних податків та фінансову допомогу від партнерів. Відтак курс гривні буде коливатись у діапазоні між 39,30-39,80 грн/$».

Зазначимо, в НБУ також очікують, що розблокування міжнародної допомоги має підтримати гривню.

Раніше ключові гравці фінансового ринку та аналітики спрогнозували, що офіційний курс гривні до долара становитиме близько 40,51 грн/$ станом на кінець 2024 року. У Sense Bank також вважають, що до кінця 2024 року долар подорожчає попри надходження американської допомоги. Водночас різких стрибків не буде, оскільки Національний банк України з осені 2023 року використовує політику керованої гнучкості валютного курсу. Це дозволяє стримувати значні коливання курсу долара. 

Нагадаємо, на ринковий курс валюти в Україні впливають кілька чинників. Це не тільки обсяги допомоги від країн-партнерів, а й пожвавлення української економіки та ситуація на фронті. 

Слідкуйте за курсом гривні до долара та євро в усіх банках онлайн.


Читайте також:

Поділитися новиною: