fbpx
КОШТ

Подорожчання долара не перевищить дохідність за депозитами – прогноз Concorde Capital

Нацбанк не дасть долару захмарно вирости – подорожчання не перевищить дохідність за депозитами. Такий прогноз озвучив Кошту керівник аналітичного департаменту аналітик інвесткомпанії Concorde Capital, Олександр Паращій

Курс долара на кінець 2024 року, на його думку, становитиме 40,5 грн/$, а в середньому по року американська валюта коштуватиме 39 грн. Зазначимо, в останні дні 2023 року Concorde Capital прогнозував 39,20 грн/$ на кінець 2024 року. Втім, однією з ключових умов була фінансова підтримка від наших іноземних партнерів, в тому числі США.

За словами аналітика, курс долара в Україні фактично визначається Нацбанком, оскільки він повністю контролює валютний ринок своїми інтервенціями.

“НБУ декларує політику курсової стабільності, яка, наскільки я розумію, полягає в тому, що здорожчання долара (чи скоріше очікування здорожчання долара) не має перевищувати ставки за депозитами населення. В іншому випадку є ризик, що люди забиратимуть гривні зі строкових рахунків та побіжать з ними обмінники. Умовно, це означає, що долар за рік не повинен здорожчати більш як на 7-8%. Тобто, якщо на початок року курс був 38 грн/$, то на кінець року він має бути десь в районі 40,5-41,0 грн/$”, – сказав Олександр Паращій. 

Нагадаємо, депозити останнім часом дещо втрачали дохідність через зниження Нацбанком облікової ставки. Нині середня ставка у держбанках на депозит у гривні становить 12,5%, у доларах – 1,1% та євро – 0,3%.

Також НБУ дотримується політики керованої гнучкості курсу і планує надалі обмежувати курсові коливання на валютному ринку. Це необхідно, щоб забезпечувати належний рівень довіри до гривні та заощаджень у національній валюті. Раніше Кошт писав, що також на курс валют в Україні впливає міжнародна допомога, розвиток економіки та “воєнні” фактори.  


Читайте також:

Поділитися новиною: