fbpx
КОШТ

Як допомога від США вплине на курс долара – прогноз ICU 

Затвердження фінансової допомоги від США не матиме суттєвого впливу на курс гривні до долара, адже нині НБУ керується іншими факторами у своїй валютній політиці. Такий прогноз ексклюзивно для КОШТУ озвучив Віталій Ваврищук, голова департаменту макроекономічних досліджень групи ICU.

Водночас відсутність американської підтримки могла б посприяти подорожчанню долара у майбутньому. “Можу припустити, що за відсутності пакета допомоги від США для НБУ цільовий курс долара наприкінці року міг би бути вищим, ніж за умови отримання допомоги”, – сказав він. 

За словами голови департаменту, аналітики фінансової групи переглянули прогноз курсу на кінець 2024 року до 42.3 грн/$. Раніше в ICU прогнозували, що долар у грудні коштуватиме 40,70 грн.

Віталій Ваврищук пояснив, що коригування прогнозів повʼязане зі зміною політики Національного Банку. НБУ дав чіткі сигнали про те, що той готовий толерувати більшу девальвацію та дозволяти більшу волатильність курсу. Нагадаємо, регулятор з осені 2023 року використовує політику керованої гнучкості валютного курсу. 

КОШТ вже писав, що на ринковий курс впливають кілька основних економічних чинників. Це не тільки обсяги допомоги від країн-партнерів, а й пожвавлення української економіки та ситуація на фронті. 

Читай КОШТ у Telegram: про курс, кешбек, важливі правила
Підписатися


Читайте також: 

Поділитися новиною: